ШІ «оживляє» мертвих людей у Китаї

 • 23 июня, 15:59
 • 4319
 • 0

Технологія розробки чат-ботів, що покликана  допомогти людям впоратися зі стресом після смерті рідних чи близьких набула шаленої популярності в Китаї, вказує Forbes.

Бум на скорботоботи, або digital-клони, в Китаї викликали значний резонанс. Ця технологія використовує штучний інтелект для створення віртуальних версій померлих осіб, які можуть взаємодіяти з живими людьми через текстові повідомлення, голос або навіть візуальні ефекти.
За допомогою алгоритмів машинного навчання та накопичення даних про померлу особу, скорботоботи можуть відтворювати її манеру мови, персоналізовані відповіді та навіть здатні "вчитися" на основі взаємодії з користувачами. Ця технологія викликає неоднозначні реакції.
Одні зазначають, що скорботоботи можуть бути корисними для тих, хто хоче зберегти спогади про померлих близьких та мати можливість спілкуватися з ними через цифровий формат. Інші висловлюють занепокоєння щодо етичних, психологічних та правових аспектів цієї технології.

      Серед основних ризиків розробки скорботоботів є:

 1. Приватність та безпека даних: Збір та збереження особистих даних померлих осіб може створювати потенційні проблеми з приватністю та безпекою цих даних.

 2. Психологічні наслідки: Взаємодія з digital-клоном померлої людини може викликати емоційну збудженість, нерозуміння та провокувати психологічні проблеми, особливо для людей, що переживають скорботу.

 3. Етичні питання: Використання технології скорботоботів порушує певні етнічні, культурні та етичні питання.

  Переваги такої ініціативи:

 4. Психологічна підтримка: Люди, що переживають скорботу, можуть знайти заспокоєння та комфорт у спілкуванні з чат-ботом, який відтворює риси та спогади про померлу особу.

 1. Доступність: Чат-боти можуть бути доступні цілодобово, надаючи людям можливість висловити свої почуття та спілкуватися, навіть якщо немає реальних людей поруч.

 1. Заспокоєння для родичів: Ідея про те, що померла особа "продовжує жити" через чат-бот, може створювати відчуття спокою та заспокоєння для родичів.


  «Сучасним технологіям не потрібен великий масив даних, аби ШІ зміг відтворити онлайн-версію потрібної людини», – сказав викладач інфоаналітики в Університеті Санта-Клари Хайбін Лю в розмові із Business Insider. Для досягнення схожості з реальною людиною важливо мати великий обсяг якісних та репрезентативних даних, а також покращені алгоритми навчання та генерації тексту. Продовження досліджень у цьому напрямку може сприяти подальшому розвитку технологій штучного інтелекту та створенню більш реалістичних інтерактивних систем.
  Під час цьогорічного фестивалю Цінмін один із китайських цвинтарів використав скорботобота для відтворення голосів померлих людей. Послуга коштувала родичам загиблих близько $7300, а платформою скористалися тисячі людей.
  Однак, варто розглядати це як етичне питання, оскільки кожна людина має право на конфіденційність та контроль над власним голосом та особистою інформацією. Використання голосу без належного дозволу або згоди може порушувати приватність та етичні норми.
  Такі новітні технології також викликають питання щодо культурних практик та ритуалів, пов'язаних зі смертю та скорботою. Кожна культура має свої традиції та підходи до пам'яті про померлих, і впровадження нових технологій повинно враховувати ці культурні різноманіття та враховувати побажання родичів померлих.
  У зв'язку з цим, важливо розвивати дискусії та стандарти щодо етики використання штучного інтелекту в контексті скорботи та пам'яті, забезпечуючи збалансований підхід, який поважає права та цінності всіх зацікавлених сторін.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все