Від фрилансу на Upwork до власної техкомпанії. Жінка дала 3 поради бізнесменам-початківцям

  • 29 марта, 08:10
  • 2883
  • 0

Фриланс та так звані побічні бізнеси, здатні приносити пасивний дохід, стають дедалі популярнішими. Це зумовлено переважно тим, що люди прагнуть більшої фінансової стабільності, а також надають перевагу віддаленій роботі. Але часом такий побічний дохід перетворюється на цілком самостійний бізнес, що згодом дає змогу покинути основне місце роботи. Такою історією поділилась мешканка США Жаклін ДеСтефано-Тангорра – після кількох років фрилансу у вільний час вона звільнилася з консалтингової компанії PricewaterhouseCoopers і тепер розвиває власну технологічну фірму. Ось що вона радить підприємцям-початківцям.

ДеСтефано-Тангорра працювала фінансовим аудитором у PwC та після початку карантину, який ввели внаслідок пандемії COVID-19, почала підробляти консультанткою на фриланс-біржі Upwork, пише Business Insider. Переважно вона займалась аналізом технологій та даних. Уже за два роки її клієнтська база зросла настільки, що жінка заснувала власну компанію Omni Business Intelligence Solutions (OBIS).

«Я завжди знала, що матиму власний бізнес або принаймні обійматиму керівну посаду. Коли справи на Upwork пішли вгору, я вирішила, що досить фрилансу бути моїм додатковим доходом», – розповіла Жаклін.

За три з половиною роки від початку заснування OBIS уклала 131 контракт та отримала майже $470 тис. прибутку тільки на Upwork. ДеСтефано-Тангорра також заробляє поза межами платформи, але вона відмовилась розповісти, скільки саме. Зате жінка розповіла, що саме допомогло їй вийти на той рівень, на якому вона зараз.

Визначте, які навички ви можете продавати

ДеСтефано-Тангорра сказала, що її досвід бухгалтерського обліку добре вплинув на її нову кар’єру в галузі аналізу даних. Вона вже добре володіла навичками, які допомогли їй побудувати своє портфоліо OBIS – «чистити» дані та розвивати ідеї.

«Я завжди шукала аномалії. Мій мозок натренували саме на це», – розповіла вона проте, чого навчилась за роки роботи, зокрема, у PwC.

Тому вона радить визначити свої найсильніші сторони та трішки поміркувати про те, як їх можна використовувати для додаткового заробітку. За її словами, такий поворот у кар’єрі може бути складним, тому важливо вибрати галузь, яка вас цікавить. 

Використовуйте технології у своїх інтересах

Оскільки Жаклін будувала технологічний бізнес, то вирішила, що технології можуть попрацювати на неї та навіть дати їй конкурентну перевагу. Найперший ресурс, який вона вирішила вивільнити, – час. Жінка стала використовувати штучний інтелект, щоб впорядковувати складні дані, писати дописи в блогах і просувати свою фірму. Зокрема, багато в чому їй допомагає ChatGPT.

«Я роблю не одну справу для компанії. Я і продавець, і маркетолог, і бухгалтер, і консультант із технологій», – пояснила вона потребу в економії часу.

Створіть свою мережу

Нарешті, ДеСтефано-Тангорра порадила зібрати якомога більше схвальних відгуків. На Upwork, наприклад, вона іноді не брала з клієнтів грошей за свою роботу, а натомість просила дати їй хорошу рекомендацію. Так вона отримала більше замовлень і, відповідно, більший прибуток.

Також Жаклін постійно відвідує профільні заходи, зокрема присвячені технологіям. За словами жінки, це непоганий спосіб познайомитися з новими людьми, а якщо вдасться домовитися про виступ чи презентацію – то ще і продемонструвати свою експертизу.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все