Чого бракує українському ІТ – відповідь CEO Genesis Володимира Многолєтнього

  • 7 мая, 12:37
  • 1605
  • 0

Співзасновник і CEO компанії Genesis Володимир Многолєтній поділився, чого фундаментально не вистачає українській ІТ-індустрії. Зокрема, на його думку, бракує «прокручування грошей». Що це таке і що ще потрібно ІТ-бізнесу в Україні він розповів в інтервʼю. 

Многолєтній вважає, що в Україні не вистачає великих ІТ-компаній і загалом багато ІТ-компаній на ринку.

«Сьогодні у країні з населенням у середньому 30 млн кількість стартапів на душу населення набагато менша, ніж у тій самій Естонії. Усі великі компанії ми можемо перерахувати на пальцях», – зауважив він в інтервʼю NV.

Крім цього, важливо відстежувати динаміку ринку. Многолєтній пояснив, що будь-який ринок проходить через стан темних років, потім з’являється консолідація, зрілість, end game.

«Ми, на нашому продуктовому ринку в Україні, дуже близькі до стану зрілості і за роки три, напевно, її досягнемо. Гравців на ринку мало, нових практично не з’являється, чотири-шість великих гравців у країні – те, що ми маємо. Я думаю, до речі, кількість не зростатиме, занадто високий бар’єр входу», – поділився бізнесмен.

Для чого українському ІТ «прокручування грошей»

«Мій друг сказав мені одного разу фразу – “прокручування грошей”. Я її запам’ятав. Вона про компанію, яка робить IPO або exit. Або просто починає багато заробляти грошей. Менеджери компанії стають дуже багатими людьми. Вони починають інвестувати в наступні компанії подібного штибу. І ось це “прокручування грошей” в Україні має з’явитися», – сказав Многолєтній.

Він додав, що момент, коли виникне перша велика системна капіталізована продуктова компанія з великими показниками, дасть нішу для появи наступної плеяди таких компаній. «Зараз цього дуже бракує», – підсумував він.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

Последние статьи

Смотреть все