Чому United Angels Network почав інвестувати в defence-стартапи – Іван Дмитрасевич

  • 19 апреля, 14:01
  • 3777
  • 0

Ангельський клуб United Angels Network профінансував одразу три українські defence-стартапи на $390 тис. – йдеться про Himera, Buntar Aerospace і ще один проєкт, який поки не називають. Цікаво, що від початку засновники клубу не планувати інвестувати саме в оборонну індустрію, а сам клуб створили для того, щоб насамперед навчати IT-підприємців вкладати в стартапи.

Як саме defence-напрям став одним із фокусів, виданню Forbes розповів gjdsd партнер бізнес-ангела Іван Дмитрасевич.

Від початку основними завданнями клубу були допомога українським підприємцям у закритті «провалів» у фінансуванні на ранніх стадіях та збільшення кількості інвесторів, тобто учасників клубу, за допомогою навчання. DefenceTech-сегмент додався органічно через зростання попиту на оборонні технології. Як пояснив Дмитрасевич, на пітч-днях презентують по п’ять проєктів – два з defence-сегмента і 3 команди із загальних індустрій. Водночас він зазначив, що клуб не зможе фокусуватися виключно на оборонному секторі.

«Весь IT-бізнес інвестує в перемогу. Це спорядження, авто, якісь інші засоби. Для них defence-стартап – це теж спосіб допомогти збройним силам, адже так можна покращити певний напрямок у десять разів. Тому для них це високоефективні інвестиції в перемогу», – цитує Дмитрасевича видання.

Іван додав, що вертикаль defence-технологій зростатиме, а поява в ній єдинорогів дозволить інвесторам заробляти.

Щодо перспектив застосування в цьому сегменті «цивільних» бізнес-стратегій, багато чого залежить від того,  на чому фокусується та як діє оборонний стартап. За словами Дмитрасевича, нині можна виокремити три типи компаній, які:

  1. продають свої розробки ЗСУ за собівартістю або з мінімальною націнкою для перекриття операційних витрат та водночас мають чітке бачення виходу на інші ринки;
  2. пропонують хороші технологічні та інженерні рішення, але не мають бізнес-лідерів, здатних системно їх розвивати;
  3. виросли з волонтерських або наукових ініціатив та пропонують дрібносерійне виробництво, не виходячи за його межі.

За словами Дмитрасевича, defence-команди працюють із радниками, консультантами, що мають військовий досвід, або ж безпосередніми користувачами їхніх продуктів, тобто військовослужбовцями. В такий спосіб експертиза просто з лінії фронту допомагає компенсувати недостатній досвід.

«А підприємницький досвід, як на мене, універсальний. У defence ти теж маєш будувати процеси, розуміти ролі, таймінг, бюджет тощо.», – говорить Дмитрасевич.

Що відомо про United Angels Network

United Angels Network наприкінці 2023 року заснували Іван Дмитрасевич та технопідприємець Олександр Ремінний. Їхнє спільне прагнення – допомагати українським командам створювати більше ідей.

Формат ангельського клубу обрали через те, що він дозволяє більше отримати від експертності членів, ніж, скажімо, інвестиційний фонд. За формулою засновників, United Angels Network має складатися на 10% з досвідчених бізнес-ангелів, ще на 10 % – з представників іноземних фондів чи інвест-спільнот, і на 80% – із засновників або С-level менеджерів IT-компаній

«Щомісяця ми обираємо п’ять стартапів на пітч-день із приблизно 20 команд. Йдемо “в поле”, робимо дослідження, дивимося, хто на виду, хто не дуже на виду. Потім відбираємо команди, проводимо інтервʼю. З усіма учасниками пітч-днів продовжуємо комунікацію, раз на місяць збираємо оновлення про їхній бізнес», – пояснив Дмитрасевич принцип роботи клубу.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий