Достатньо однієї сторінки. Розробник Google показав шаблон резюме, завдяки якому отримав офер

  • 7 мая, 12:37
  • 1463
  • 0

Інженер із машинного навчання поділився шаблоном резюме, який свого часу допоміг йому отримати першу роботу розробником програмного забезпечення, а ще трішки згодом – керівну позицію в Google. Дещо в ньому він вважає ефективними й досі, але є і те, що він радив би змінити. 

Подорож Сахіла Дуа в програмне забезпечення та інформатику почалася зі змагання з робототехніки, пише Business Insider. На першому курсі коледжу він вивчав електроніку та разом із друзями почав будувати роботів. Незабаром юнак зрозумів, що більше захоплюється програмним забезпеченням, а не апаратним, та почав розвиватися в цьому напрямі.

За три роки він навчився кодити, опанував кілька мов програмування та співзаснував стартап. А коли прийшов час шукати роботу, він обрав доволі скромний шаблон резюме всього на одну сторінку, завдяки якому влаштувався на посаду випускника програми розробки програмного забезпечення на Booking.com в Амстердамі, а згодом – в Google. Ось що він радить.

Акцентуйте на проєктах

Окремий блок з описом проєктів, за словами розробника, дав потенційним роботодавцям можливість побачити реальний досвід, який він мав ще студентом до того, як подавати заявки на вакантні посади. Цього ж принципу він дотримується і під час оновлення свого профілю в LinkedIn. У його доробку вже 26 проєктів різних напрямів.

Використовуйте унікальні формати

За словами Сахіла, не варто боятися бути оригінальним. Обраний ним шаблон резюме повинен був розв’язати два завдання: мати достатньо місця, щоб він міг перелічити свої здобутки, та виділятися на тлі інших. Водночас чоловік був дуже обережним і відмовився від низки «екстремальних» прикладів оформлення CV.

Свій ефективний шаблон із двома колонками для заповнення Сахіл знайшов на GitHub. Сьогодні він адаптував би його до сучасних реалій, а саме видалив би посилання, що не стосуються професійної діяльності (в його випадку – на особистий обліковий запис у Twitter) та зменшив би розділ, присвячений освіті.

Створіть особистий бренд

Свого часу Дуа виступав на профільних конференціях, зокрема QCon, KubeCon, PyCon і MLConference. Він вважає, що цей досвід також позитивно вплинув на його кар’єрний розвиток, тож цілком гідний посісти своє місце в розділі «Досягнення». Щонайменше ці виступи зробили його «помітним» у галузі та дали поштовх для написання першої книги.

Зробіть себе доступним для пошуку в інтернеті

Сахіл додає в резюме посилання на свої відкриті профілі в соцмережах, а також завжди публікує важливі оновлення, як-от інформацію про завершення чергового курсу чи навчальної програми. За його словами, завдяки вподобайкам підписників сторінки інформацію про це бачать і люди, які не входять до кола його контактів, а потенційні роботодавці отримують більше ключів, за якими можуть знайти його.

До речі, він досі користується тим самим шаблоном резюме на одну сторінку, хоча досвіду та досягнень стає дедалі більше. Він приділяє їм достатньо уваги на тому ж LinkedIn, де описує все доволі детально.

Такий підхід, а саме звичку Дуа оновлювати інформацію про себе в професійних соцмережах, підтримують і експерти з питань кар’єрного розвитку. Вони навіть радять аналізувати можливі ключові запити, якими можуть користуватися рекрутери, та адаптувати свою особисту інформацію відповідно до них.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

Последние статьи

Смотреть все