Google все-таки запустить платні додатки за передплату Play Pass

  • 11 сентября, 12:14
  • 3859
  • 0

У серпні стало відомо, що Google тестує Play Pass – новий спосіб монетизації додатків на Android. За попередньою інформацією, запуск цього формату доступу до контенту мав відбутися цієї осені. Нещодавно стало відомо, що Google вже готується відкрити цю можливість для користувачів. 

У своєму твіттері Google опублікувала повідомлення, в якому сповістила про те, що очікувати Play Pass залишилося недовго. Але компанія не уточнила, коли саме відбудеться запуск. Очікується, що передплата коштуватиме 5 доларів на місяць. Сервіс надаватиме доступ як до ігор, так і до додатків. Це вигідно відрізняє його від Apple Arcade, який матиме приблизно таку ж вартість. Очікується, що деталі Play Pass повідомлять під час анонсу нових смартфонів Pixel у жовтні.

Офіційний опис Play Pass говорить, що це ретельно відібраний каталог контенту, в якому можна знайти програми від ігор до музичних додатків. Від хітових екшн-забавок до фітнес-трекерів. Google Play Pass обіцяє доступ до цих розробок без реклами, прямої оплати за завантаження та внутрішніх купівель у додатках.

Деякі аналітики сумніваються в успіху Play Pass на Android. Адже статистика показує, що Google Play Store продовжує приносити менше грошей, ніж Apple App Store. За даними Morgan Stanley Research, онлайн-маркет Apple приносить їй в чотири рази більше доходу, ніж заробляє на своєму маркеті Google. У середньому кожен власник пристрою iPhone приносить вдесятеро більше грошей, ніж власник Android.

В абсолютних числах кожне завантаження програми з App Store приносить Apple $0,44. Google із кожного завантаження з Play Store отримує $0,10. Якщо розділити загальний прибуток магазинів на кількість користувачів відповідної платформи, вийде, що з одного девайсу App Store отримує $5,08, тоді як Google Play Store – $0,47. При цьому з 2014 року показники зростання виручки магазину Google майже незмінні, тоді як Apple показує зростання понад 100% за цей же період.

Експерти пояснюють цю різницю в заробітку магазинів природною орієнтацією Apple iPhone та iPad на більш платоспроможних клієнтів. Продукти Apple позиціонуються як преміальні, і їхнім покупцям звично оплачувати також додатки та внутрішні купівлі. Платформа Google Android розрахована на широку аудиторію, і багато з її користувачів воліють використовувати безплатні додатки та ігри.


Теги: Google play pass
Banner
0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий