Крав ШІ-технології і таємно працював на Китай – у США затримали інженера Google

  • 6 марта, 11:19
  • 3683
  • 0

Міністерство юстиції США звинувачує співробітника Google у крадіжці конфіденційної технології на основі штучного інтелекту та її передачі китайським компаніям. Ба більше, чоловіка підозрюють у тому, що коли він працював інженером-програмістом у техгіганті, то одночасно керував секретним стартапом у Піднебесній.

Департамент юстиції оприлюднив обвинувальний акт, у якому стверджується, що 38-річний Леон Дінг зловживав своїм доступом до комерційної таємниці, пише Business Insider. За даними слідства, він викрав понад 500 файлів із детальною інформацією Google про апаратне та програмне забезпечення центру обробки даних зі штучним інтелектом.

Прокуратура заявила, що він створив секретний стартап у Китаї і навіть просив колегу, щоб той підмінив його в офісах Google у США, щоб компанія не дізналася про його таємну роботу.

Представник техгіганта Хосе Кастанеда повідомив видання про те, що в компанії діють суворі стандарти запобігання крадіжці конфіденційної інформації та комерційних таємниць.

«Після розслідування ми виявили, що цей співробітник вкрав численні документи, тож ми швидко передали справу до правоохоронних органів. Ми вдячні ФБР за допомогу в захисті нашої інформації і будемо продовжувати тісно з ними співпрацювати», – цитують його журналісти.

У матеріалах слідства зазначено, що Дінг був громадянином Китаю та працював у компанії з 2019 року. Його робота включала розробку програмного забезпечення, яке використовується в суперкомп’ютерних центрах обробки даних Google. Відтак він мав доступ до конфіденційної інформації, пов’язаної з апаратною інфраструктурою, програмною платформою, а також моделями штучного інтелекту та застосунками, які вони підтримували. 

Прокурори вважають, що чоловік почав таємно завантажувати конфіденційну інформацію з Google у свій приватний обліковий запис Google Cloud ще у 2022 році. Приблизно в той самий час йому запропонували посаду технічного директора в одній із китайських технологічних компаній, з якою він співпрацював із жовтня 2022 року по березень 2023 року. У травні 2023 року Дінг також запустив власний технологічний стартап у сфері ШІ.

Восени минулого року він відвідав конференцію інвесторів і повідомив, що мав досвід роботи з обчислювальною платформою Google на десять тисяч карток. В планах у зловмисника було відтворити й оновити її, а потім розвивати як обчислювальну платформу, що відповідає вимогам національного законодавства Китаю.

Чоловіка заарештували 5 березня в його каліфорнійському помешканні. Якщо Дінга визнають винним, йому може загрожувати штраф у розмірі 250 000 доларів за кожним з чотирьох пунктів обвинувачення і до 10 років ув’язнення.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

Последние статьи

Смотреть все