«Може, ще віршик вивчити». Айтівців обурила вимога проходити поліграф на посаду розробника

  • 19 апреля, 09:01
  • 3767
  • 0

Джуніор розробник відмовився від роботи через вимогу проходити поліграф на останньому етапі відбору. Айтівців здивувала й навіть обурила така вимога.

Своїм досвідом пошуку роботи поділився Junior Front-End Developer Олександр Звірич. У LinkedIn він написав, що пройшов співбесіду та здав тестове завдання, однак після погодження кандидатури був змушений відмовитись.

«Останнім етапом було проходження поліграфа», – пояснив розробник і додав, що проблема була не лише в цьому.

Він зазначив, що за умовами перевірки не можна вживати алкоголь чи приймати заспокійливе впродовж 48 годин до проходження тесту.

«У зв’язку з останніми подіями та станом здоров’я зараз проходжу курс лікування. Та приймаю заспокійливе. Спробував не приймати препарат, почало ставати гірше. І зрозумів, що все ж таки здоров’я важливіше. Тому відмовився від позиції Strong Junior Front-end developer», – поділився Олександр.

Реакція айтівців

На момент публікації допис зібрав понад 50 коментарів з реакціями користувачів. Публікуємо деякі з них.

«Поліграф абсолютно недоказова штука, а компанії, що їх використовують, дуже відірвані від реальності й адекватності. Та і явно ред флег», – написала UX/UI Designer Юлія Лахно.

«Лол, а може їм ще спеціальний медогляд пройти та вивчити віршик напам’ять. Дуже дивна вимога поліграфа», – прокоментував Антон Хавалджи, програміст.

«Поліграф? Ви там у розвідку пройшли? :D» – написала Level Designer Ольга Барвінок.

«Поліграф – це такий величезний ред флег, що вам пощастило насправді. Звичайно, зараз ви думаєте, що це був ваш єдиний шанс, але насправді такі компанії можуть бути настільки токсичними, що можуть ламати психіку, тож ви уберегли себе. В будь-якому разі роботу ви знайдете», – написала Анастасія Кулаченко, розробниця.

«Якщо вам щось не підходить, особливо є вплив на здоров’я, то краще відмовитись. У вашому випадку, я б 100% відмовився, якби дізнався про поліграф лише на третьому етапі співбесіди. У мене був схожий кейс з тайм-трекером, про відсутність якого мене запевнили на першому етапі співбесіди, а на другому виявилось, що він все ж таки є», – поділився тестувальник Антон Г.

«Є купа статей, які доводять неефективність поліграфів, бо все зав’язано на суб’єктивному сприйнятті поліграфолога. І згодна з іншими… має бути дуже серйозна аргументація, навіщо це компанії, і дуже велике питання, навіщо воно вам», – прокоментувала Ірина Г., рекрутерка.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий