Компанія Neuralink, нейротехнологічний проєкт Ілона Маска, повідомила, що вперше успішно імплантувала чіп у мозок людини. Як написав Маск у соціальній мережі X, пацієнт почувається добре та відновлюється.
«Початкові результати показують перспективне виявлення нейронних спайок», – повідомив Маск.
Що відомо?
- Спайки – це активність нейронів, які, як пояснює Національний інститут охорони здоров’я, використовують електричні та хімічні сигнали для передачі інформації по мозку та в тіло.
- Управління з контролю за харчовими продуктами та ліками США (FDA) минулого року надало компанії дозвіл на проведення першого випробування свого імпланту на людях. Це є критичним етапом у прагненні стартапу допомогти пацієнтам подолати параліч та низку неврологічних захворювань.
- Тепер розпочалося шестирічне дослідження, під час якого роботизована рука хірургічно розміщує 64 гнучкі нитки, тонші за людську волосину, на ділянці мозку, що відповідає за намір руху. Як раніше повідомила Neuralink, їхня початкова мета — дозволити людям керувати комп’ютерним курсором або клавіатурою лише за допомогою думок.
- Компанія стверджує, що ці нитки дозволяють їхньому експериментальному імпланту, що працює від бездротової батареї, записувати та передавати мозкові сигнали бездротово до програми, яка декодує, як саме людина збирається рухатися.
- Перший продукт від Neuralink називатиметься Telepathy, як сказав Маск в окремому повідомленні на X.
- Тelepathy, за його словами, дозволить «контролювати ваш телефон або комп’ютер, а через них – майже будь-який пристрій, просто думаючи».
«Першими користувачами стануть люди, які втратили можливість рухатися кінцівками», – продовжив він.
0 комментариев
Добавить комментарий