Раса із серіалу Зірковий шлях. Вчені спрогнозували майбутнє штучного інтелекту

  • 26 марта, 13:39
  • 2189
  • 0

Провідні вчені-комп'ютерники прогнозують майбутнє штучного інтелекту, порівнюючи його з концепціями з наукової фантастики, зокрема з боргом «Зоряного шляху».

Експерти з Університету Лафборо, Массачусетського технологічного інституту та Єльського університету передбачають появу «колективного ШІ», де безліч штучних інтелектів обмінюються знаннями між собою.

Дослідники, які виступили з цією концепцією у статті журналу Nature Machine Intelligence, зазначають, що колективний ШІ може призвести до значних проривів у різних галузях. Доктор Андреа Солтоджіо, голова дослідження, наголошує, що такий підхід дозволить швидко реагувати на нові ситуації та погрози, наприклад, у галузі кібербезпеки або при стихійних лихах.

Проте вчені також визнають ризики, пов'язані з колективним ШІ, включаючи поширення неетичних знань. Але вони наголошують на важливості збереження незалежності від колективу для кожного підрозділу ШІ, що, на їхню думку, знизить ризик домінування кількох великих систем.

Дослідження також вказує на зміну підходу до розробки штучного інтелекту: від великих, дорогих і непідтримуваних моделей до стійких колективів ШІ, що розвиваються і спільно використовуються. Доктор Солтоджіо висловлює впевненість у тому, що подібна динаміка призведе до створення демократичних та співробітничих колективів штучного інтелекту.

Віце-канцлер і президент Університету Лафборо, професор Нік Дженнінгс, вітає цю перспективу досліджень, зазначаючи, що вона допоможе визначити майбутній розвиток ШІ. Він висловлює сподівання, що представлене бачення стане реальністю найближчими роками, закликаючи до подальших досліджень у цій галузі.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий