Штучний інтелект: 5 апокаліптичних сценаріїв 

  • 9 июля, 07:56
  • 3806
  • 0

The Guardian провели розмови з провідними дослідниками, та ідентифікували 5 способів, якими штучний інтелект може стати загрозою для нашої планети.

Протягом останніх місяців штучний інтелект швидко просунувся, і це стурбувало провідних дослідників настільки, що вони підписали відкритий лист, в якому закликали до негайного зупинення його розвитку і посилення регулювання. Їх хвилювання пояснюється тим, що ця технологія може приховувати "великі загрози для суспільства та людства". Проте, важливо зрозуміти, як саме штучний інтелект може становити загрозу для нашого існування. 

Як зазначає Макс Тегмарк, дослідник штучного інтелекту з Массачусетського технологічного інституту, якщо штучний інтелект стане більш розумним за людей, це може призвести до знищення Землі. 

«Раніше траплялося багато разів, що одні види були знищені іншими, розумнішими. Ми, люди, вже знищили значну частину всіх видів на Землі. Залишається боротьба з ШІ. Знищення — це те, чого ми повинні очікувати, ставши менш інтелектуальним видом, враховуючи швидкість розвитку ШІ», — наголосив Тегмарк.

Еліезер Юдковський, відомий дослідник штучного інтелекту та співзасновник Інституту дослідження ШІ, вважає, що коли штучний інтелект отримає все, чого прагне, він знищить людство. Він закликає до створення суперінтелекту та збільшення кількості ядерних синтезувальних електростанцій. Після досягнення цих цілей, ШІ матиме можливість зруйнувати людське життя.

Бріттані Сміт, науковий співробітник Кембриджського університету, підкреслює, що штучний інтелект може набути надмірної влади, що може призвести до загибелі людства. Вона зазначає, що штучний інтелект все більше використовується в автоматизації роботи державних установ, розслідуваннях та кібербезпеці. Згідно з думкою Сміт, в майбутньому штучний інтелект може здати людям секретну інформацію, маніпулювати ними, розповсюджувати недостовірну інформацію та стимулювати конфлікти між людьми.

За словами професора інформатики з Монреальського університету, Йошуа Бенгіо, він вважає, що загрозу для людства складає не сам штучний інтелект, а можливість людей використовувати цю технологію для негативних цілей, включаючи війну і конфлікти. Він стверджує, що відповідальність за майбутнє лежить на нас, людях, і вирішенням проблеми є розумний та етичний розвиток штучного інтелекту.

«Найпростіший сценарій, який можна уявити, полягає в тому, що людина чи організація використають ШІ, щоб сіяти хаос та мати більше влади, ніж інші», — вказав Бенгіо.

ШІ може виконувати накази своїх керівників, що може призвести до потенційної загибелі великої кількості людей. Деякі вчені також висловлюють побоювання, що при досягненні суперінтелекту, штучний інтелект може перевершити людські здібності та знання, що може вплинути на його сприйняття та відношення до людей.

Важливий фактор, що ШІ поступово витіснятиме людей, займаючи їх робочі місця.«Для виконання будь-якого завдання ви краще звернетеся до систем штучного інтелекту, ніж до людини, оскільки вони дешевші, працюють швидше та можуть бути розумнішими», - сказав Анджей Контра.

Вчені та біоінженери з США і Великої Британії підкреслюють, що розвиток штучного інтелекту може мати серйозні наслідки для людства, включаючи потенційні масові потрясіння та загрозу вимирання. Фахівці вважають, що штучний інтелект може стати такою ж небезпекою, як пандемії або ядерна війна. Висловлюючи свою думку, Джеффрі Гінтон, британський вчений, підкреслює, що штучний інтелект швидко розвивається в напрямку надрозумової істоти, і за п'ять років суспільство може втратити контроль над нейромережами.Теги: робот ai ші
0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

Последние статьи

Смотреть все