Український стартап Haiqu, що розробляє програмне забезпечення для квантових комп’ютерів, потрапив до списку 11 найперспективніших квантових компаній Європи. Перелік склало авторитетне видання Sifted.
- Робота квантових комп’ютерів може бути нестабільна через шум і помилки. Саме цим питанням займається український стартап Haiqu.
- Їхня розподілена команда, що працює у Великій Британії, Швейцарії та Україні, розробляє програмне забезпечення, яке допомагає мінімізувати ці проблеми.
- Завдяки цьому квантові комп’ютери зможуть працювати ефективніше та виконувати алгоритми з меншими ресурсами.
Інші перспективні європейські стартапи
- Multiverse Computing (Іспанія) — застосовує квантові обчислення до бізнес-задач у таких секторах, як фінанси та кібербезпека.
- Riverlane (Велика Британія) — розробляє компоненти та програмне забезпечення, необхідні для виправлення помилок квантових комп’ютерів.
- Terra Quantum (Швейцарія) — надає різноманітні квантові обчислювальні послуги клієнтам через хмару.
- Pasqal (Франція) — будує квантові комп’ютери на основі нейтральних атомів.
- Arque Systems (Німеччина) — розробляє та комерціалізує квантові комп’ютери на основі кремнієвих спінових кубітів.
- Orange Quantum Systems (Нідерланди) — розробляє обладнання для аналізу продуктивності надпровідних чипів для квантових комп’ютерів.
- Alice&Bob (Франція) — створює квантовий комп’ютер на основі Cat Qubit, кубіт із вбудованою корекцією помилок.
- Pixel Photonics (Німеччина) — розробляє детектори поодиноких фотонів, які можна використовувати для генерування фотонних кубітів.
- Algorithmiq (Фінляндія) — розробляє квантові алгоритми для застосування в медико-біологічних науках, таких як прогнозування молекулярної структури, відкриття ліків і розробка ліків.
- Planqc (Німеччина) — будує квантові комп’ютери на основі нейтральних атомів.
Європейські квантові стартапи активно розвиваються
Минулого року, у той час, як багатьом венчурним компаніям у регіоні було важко залучити кошти, інвестиції в європейські квантові стартапи фактично зросли на 3% до $781 млн. Це більше ніж утричі перевищує суму, залучену в цьому секторі в Північній Америці ($240 млн).
Це також зробило Європу єдиним регіоном, де фінансування квантових стартапів зросло, тоді як інвестиції в Північній Америці скоротилися на 80%, а в Азійсько-Тихоокеанському регіоні — на 17%.
Успіх європейських квантових стартапів пов’язаний із державною підтримкою та інтересом з боку венчурного капіталу.
Про Sifted
Sifted публікує новини про стартапи, аналітику та детальні звіти про європейських засновників, інвесторів і керівників. Підтримується Financial Times.
0 комментариев
Добавить комментарий