Як Ciklum готується до ймовірної тотальної мобілізації – фінансовий директор компанії

  • 19 июня, 12:23
  • 3719
  • 0

Фінансовий директор української IT-компанії Ciklum Андрій Оксенюк розповів, які ділові питання могло б розв’язати економічне бронювання та про плани щодо забезпечення безперервності бізнесу у випадку тотальної мобілізації в Україні.

Економічне бронювання обговорюють уже не один місяць, а в червні у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт – тут можна почитати, про що в ньому йдеться, а тут – як реагує українська бізнес-спільнота. Оксенюк у межах інтерв'ю для видання Forbes розповів, що нині бронювання та мобілізація – першочергові питання в IT-індустрії.

За його словами, проблеми в тому, щоб найняти фахівця на заміну тому, котрий долучається до лав ЗСУ, у теорії немає. Та все ж клієнт хоче бути впевненим, що зможе працювати з ключовими спеціалістами в довгостроковій перспективі.

В Ciklum підтримують концепцію економічного бронювання. У компанії вважають її перевагами можливість забезпечити розвиток підприємництва, збільшити обсяг внесків до держбюджету, зберегти командний склад та додатково фінансувати оборонний сектор.

Наразі в Ciklum заброньовані 13 спеціалістів (загальна кількість працівників становить 2 650 осіб). Зараз компанія працює над тим, щоб збільшити кількість броней. Водночас за кожним спеціалістом, що проходить службу у війську, зберігають робоче місце, вони отримують матеріальну допомогу від компанії, а родини загиблих співробітників – необхідну підтримку. Також в Ciklum є план на випадок тотальної мобілізації.

Як зазначив Оксенюк, досі немає чіткого розуміння того, скільки військовозобов’язаних мають мобілізувати до кінця 2024 року. За різними оцінками, їхня чисельність може коливатися в діапазоні від 140 тис. до 300 тис. осіб, тобто приблизно 5% від загальної кількості людей, придатних до проходження служби.

Оксенюк зауважив, що мобілізаційна система має також сталу пропускну здатність – це приблизно 20 тис. військовозобов’язаних на місяць. Тому він не бачить серед можливих сценаріїв такий, за котрого за короткий термін призвуть дуже багато фахівців.

Водночас в Ciklum вважають, що важливо забронювати до 20% працівників, щоби бізнес здобув потрібну стабільність. Також у компанії працюють над business continuity planning, або планом забезпечення безперервності бізнес-процесів, у розрізі вибраних локацій, проєктів та людей.

«Ми намагаємося будувати розподілені команди, щоб у разі мобілізації або з інших причин, коли робота з конкретної локації стає проблемною, інша частина команди в іншій географії могла б підхопити роботу. Наразі клієнти не готові повністю працювати з командами винятково в Україні», – підсумував Оксенюк.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

Последние статьи