Ділимось з вами інструментами, які дозволяють витрачати мінімум ресурсів на швидке створення і запуск додатків.
Аналітика проекту і проектна документація
1. XMind
Ціна: безкоштовно.
Завдання: складання MindMap, CJM і WBS.
Стане в нагоді не тільки для постановки проектних, але і особистих цілей. Мінус безкоштовної версії в тому, що не можна понишпорити док на інших користувачів, тому для колективної роботи краще використовувати інші інструменти. В цілому він досить простий і підходить для базового використання.
2. Draw.io
Ціна: безкоштовно.
Завдання: складання UML діаграм.
Корисний інструмент, коли потрібно малювати діаграму варіантів використання, щоб зрозуміти взаємодію користувача з системою. До того ж інструмент підключається до Google Docs як розширення, що дозволяє створювати схеми зі своїх документів і імпортувати їх назад.
3. Mindmeister.com
Ціна: 0 - $ 12,49.
Завдання: складання MindMap, CJM для колективної роботи.
Той же інструмент, що і XMind, але в браузері. Допомагає в колективній роботі над MindMap. Зручний тим, що можна поширювати карту на замовника і додати питання безпосередньо на карті. Мінус безкоштовної версії в тому, що більше 3-х проектів на одному акаунті створити не можна.
4. Google Docs
Ціна: безкоштовно.
Завдання: опис концепту проекту, написання проектної документації.
Тут все просто, нічого краще і простіше для написання, ніж Google Docs немає. Написали, прокоментували, відредагували, поширили.
5. Google Sheets
Ціна: безкоштовно.
Завдання: складання план-графіка для проектів.
Підходить для ведення невеликих проектів, термін реалізації яких не довше 12 тижнів. Як показує практика, великі плани незручно вести в Google Sheets: терміни переносяться і доводиться переробляти весь план-графік, що займає багато часу.
6. Ganttpro.com
Ціна: 0 - $ 534.
Завдання: складання план-графіка проектів.
Зручний інструмент, але досить дорогий. Якщо хто знає придатний сервіс для створення діаграми Ганта на macOS, який ви реально використовуєте в своїй проектній діяльності, то діліться в коментарях.
Прототипування і дизайн
7. Freehand invisionapp
Ціна: безкоштовно.
Завдання: створення візуальних начерків функціоналу програми.
8. Figma
Ціна: 0 - $ 45.
Завдання: створення прототипів і дизайну, створення клікабельних прототипів.
У сервісу є платні опції, але мало хто їх купує. Наприклад, є плагіни Unsplash (фотки з стоків), Autoflow для зв'язків між екранами, Mapsicle для генерації карт, Matirial Design icon (іконки під Android) і ще купа всього.
9. Zeplin
Ціна: 0 - $ 127.
Завдання: передача розробникам дизайну.
Корисний інструмент для передачі початкових кодів дизайну розробникам. Так, в Figma є вбудований функціонал, але з певних причин він нам не підходить. Взагалі передача дизайну розробникам іноді стає проблемою для початківців і гальмує процес розробки. Іконки не в SVG, розміри в px, платні шрифти які передав дизайнер і інша біль.
Розробка і тестування
10. GitLab
Ціна: 0 - $ 99.
Завдання: контроль версій програми.
Взагалі Git дуже складна і крута штука, побудована начебто як на теорії графів. Але ми люди приземлені і використовуємо мінімум команд для роботи з ним. На майбутнє хочемо спробувати CI / DI інтеграції, а також прив'язку коммітів з завданнями в Jira.
11. TestFlight
Ціна: безкоштовно.
Завдання: контроль версій для поставки збірок додатку на iOS.
Штука, дуже зручна для замовників: прийшов пуш по новій збірці - скачав і подивився реалізований функціонал в додатку.
12. Firebase
Ціна: безкоштовно, є окремі платні опції.
Завдання: відстеження крешів, тестування додатків, аналітика, готова інфраструктура.
У сервісу є багато різних фішок: аналітика, бази даних, звіти про збої, автотест і ін. Він об'єднаний з Google Analytics, але функціонал у них різний, схожий тільки модуль зі статистикою і івентами.
13. Postman
Ціна: безкоштовно.
Завдання: тестування API, створення автотестів.
Postman дозволяє швидко протестувати функціонал. Плюс можна написати свої сценарії для автотестів.
14. Android Studio
Ціна: безкоштовно.
Завдання: створення додатків на Android.
Ну тут все зрозуміло - це власне середовище розробки Google зі своїми вбудованими бібліотеками. Там все красиво заточене саме під розробку для Android: вбудований набір стандартних класів, методів і готова структура проекту.
15. Xcode
Ціна: безкоштовно.
Завдання: створення додатків на iOS.
Ну тут теж саме, тільки для додатків, які потім відправляться в App Store.
Трекінг завдань
16. Jira
Ціна: від 0 - $ 495. 000.
Завдання: постановка і трекінг завдань.
Насправді інструмент класний, якщо в ньому покопатися, можна знайти багато крутих штук. Наприклад, можна відстежувати час виконання завдань різними членами команди, щоб потім планувати спринти для команди. Або вивантажити звіти по проектам, завданням і окремим людям, подивитися ітераційний графік обсягу робіт.
17. Wunderlist
Ціна: безкоштовно.
Завдання: постановка і трекінг завдань на всі випадки життя.
Це дуже крутий задачник, але колись його купив Microsoft і погрожує припинити підтримку, щоб перевести користувачів на свій новий продукт. У Wunderlist є десктоп і мобільна версії, що дуже зручно. Наприклад, коли зустрів колегу в офісному коридорі, про щось домовився і відразу ж ставиш собі завдання на смартфоні, сідаєш за ноут і бачиш повідомлення. Плюс додаток зручний і для особистих цілей.
0 комментариев
Добавить комментарий