7 ключових принципів регулювання технології ШІ

  • 19 сентября, 11:08
  • 4692
  • 0

Велика Британія пропонує 7 основних принципів для регулювання штучного інтелекту (ШІ) в межах своїх кордонів з метою формування майбутнього розвитку цієї технології. Ці принципи ґрунтуються на принципах відповідальності, прозорості та доступності ресурсів, серед інших аспектів. Основною метою є сприяння конкуренції, запобігання монополізації ринку та захист прав споживачів. Рішення АМКУ щодо сформулювання цих принципів було прийнято після глибокого аналізу поточного стану індустрії штучного інтелекту. Регуляторний орган планує взяти участь у відкритих обговореннях з громадськістю, споживачами та науковими експертами з метою подальшого вдосконалення цих принципів.

Нижче подано 7 принципів, які були сформульовані CMA:

  1. Принцип відповідальності: Розробники ШІ несуть відповідальність за точність інформації, яку вони надають споживачам.

  2. Принцип доступності: Забезпечення постійного доступу до ключових ресурсів ШІ без обґрунтованих обмежень.

  3. Принцип різноманітності: Підтримка різноманітних бізнес-моделей, включаючи відкриті та закриті системи.

  4. Принцип свободи вибору: Надання підприємствам свободи визначати, як вони бажають використовувати моделі ШІ.

  5. Принцип гнучкості: Забезпечення можливості переходу між різними моделями ШІ або одночасного використання кількох моделей залежно від потреб.

  6. Принцип добросовісності: Заборона антиконкурентних практик та примусового нав'язування продуктів чи послуг.

  7. Принцип прозорості: Надання споживачам і підприємствам інформації щодо потенційних ризиків та обмежень, пов'язаних з використанням контенту, створеного за допомогою штучного інтелекту, з метою сприяння прийняттю обґрунтованих рішень.

CMA зосереджує свою увагу переважно на тому, що вони охарактеризували як "основні моделі штучного інтелекту" – це фундаментальні компоненти багатьох систем ШІ. Ці моделі розроблені такими гігантами індустрії, як OpenAI, Google, Meta (раніше Facebook), Microsoft та іншими. Основні принципи, на яких акцентує CMA, включають забезпечення відповідальності за результати роботи ШІ та забезпечення доступу до ключових ресурсів, включаючи дані для навчання систем ШІ та обчислювальні чіпи. 

Зазначаючи важливість цих принципів, CMA висловлює: "Вплив основних моделей ШІ може дозволити більшій кількості компаній успішно конкурувати, можливо, кидаючи виклик нинішнім лідерам ринку".

Регуляторний орган наголошує на тому, що підтримка здорової конкуренції та інновацій може сприяти економічному зростанню, зокрема через підвищення продуктивності. Рішення Великої Британії регулювати технології штучного інтелекту прийнято в критичний момент, коли уряди всього світу активно розглядають способи контролю розробки та впровадження генеративного штучного інтелекту. Європейський Союз, Китай і Сполучені Штати також працюють над власними регуляторними рамками у цій сфері. Важливо відзначити, що, хоча регулювання штучного інтелекту охоплює широкий спектр питань, таких як авторські права та захист даних, CMA надає перевагу питанням конкуренції та захисту прав споживачів. Цей підхід спрямований на створення сприятливого середовища для постійного розвитку штучного інтелекту.


Теги: ai ші
0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все