Антитренди 2020: що не модно писати у резюме

  • 2 февраля, 07:25
  • 4998
  • 0

Мода – дама примхлива. Але тільки не при написанні резюме. Передивившись багато резюме, ми зрозуміли, що до сих пір бачимо помилки, які йдуть «з покоління в покоління». Можливо, якщо ми зробимо їх немодними, їх стане менше?

Антитренди 2020: що не модно писати у резюме

Недоречне фото

Так-так, навіть можливість сфотографуватися хоч «на праску» не змогла перемогти нерозуміння того, що резюме – це документ. Тому фото під ялинкою, на відпочинку, з їжаком та банальні селфі тут недоречні. Якщо, звісно, ви шукаєте серйозну роботу, а не підробіток аніматором. Якщо казати про «фото-помилки», зрілі пошукачі грішать тим, що виставляють невдалі фото з документів, портрети «серед городу» або на фоні штор та килимів. Хоча «фото з газону» полюбляють і молодші кандидати, але серед знімків нового покоління більше фото з мандрів та відпочинку або селфі (на фоні цегляної стіни, шафи в спортзалі або просто хатніх шпалер). Іноді трапляються фотографії топлес (дякувати богові, що чоловічі), з дітьми на руках, весільні, в автівці, кав’ярні або просто з гітарою.

Якщо ви вважаєте доцільним надавати резюме з фото, це фото має бути діловим.

Мінімум інформації в описі про роботу

Знов-таки тренд усіх пошукачів – вказати посаду та назву фірми і все. Чим займався конкретно, в якому обсязі виконувались обов’язки, чим можу пишатися – писати або ліниво, або нема чого. І те, і інше зацікавленості роботодавця не викликає. Сподіватись на те, що ці крихти інформації викличуть неабияку зацікавленість роботодавця та змусять його телефонувати та запрошувати –  марна справа.

Опис профсфери, де було робоче місце та хоча б коротенький перелік обов’язків – must have для успішного пошуку роботи.

«Розгляну усі пропозиції»

Одразу зізнаймося – насправді ви готові розглянути не всі пропозиції. Іноді зовсім не ті, які пропонує роботодавець. Наприклад, охоронця на іншому кінці міста. Або прибиральниці квартир, які здаються погодинно. Або адміністратора невеликого салону на таку ж невелику зарплатню. Знаю один випадок з колегою, яка теж ладна була розглядати «майже всі» пропозиції. Але від першої ж десятки с огидою відмовилася – «я на таке не піду!». Звісно, я їй не директорські вакансії підібрала – просту роботу, аби до «нової-цікавої» дожити без фінансових клопотів. Але, коли ми пишемо «розгляну усі пропозиції», у більшості випадків під коротеньким словом «усі» ми та роботодавець маємо на увазі геть різні речі. Особливо якщо ми вже маємо якийсь досвід, який, можливо, не дуже для нас важливий, але сама сфера лишається привабливою – проте роботодавець про це не знає… Тому краще конкретизувати хоча б сферу, у якій вам би було цікаво працювати (або просто заробити гроші).

«Комунікабельний, відповідальний, стресостійкий»

 Коли пошукачі починають описувати себе, в більшості випадків обирають загальноприйнятні та узагальнені визначення. І виходять не резюме «живих людей», особистостей зі своїми родзинками, а «армія клонів». Оскільки часто-густо роботодавець та пошукач вкладають різні змісти, наприклад, у визначення «відповідальний», то іноді на співбесіді може виникнути непорозуміння. І ще один нюанс – коли роботодавець під час читання резюме натикається на ті самі визначення, око починає трактувати їх як «білий шум» – себто не сприймає як значущу інформацію. Хочете виділитися – пишіть замість узагальнених визначень, що конкретно виділяє вас, що робить важливим та значущим для роботодавця.

Помилки та одруки

Попри силу-силенну програм та додатків з перевірки правопису, багато хто ними нехтує, вважаючи зайвим або недоцільним. Але роботодавці бачать, що кандидат або «неписьменний», або лінивий та недобросовісний. Бо якщо він часу та зусиль пожалкував на таку важливу працю, як пошук нової роботи, то що вже казати про робочу буденність на майбутньому місці праці? Тому охайне та грамотне резюме, навіть на просту роботу – перепустка на співбесіду, а не марна витрата часу.

Немодних помилок у резюме, звісно, значно більше. Але ми обрали найбільш розповсюджені. Так вже трапилось, що роботодавці, навіть жаліючись на нестачу кадрів і готовність брати «будь-кого», все одно перебирають та сортують. І дуже образливо дізнатись, що не отримав омріяної роботи через якусь дрібницю. Хіба ні?

Джерело: robota.ua


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все