GitHub купила npm - один з найбільших сервісів для розробки на JavaScript. Навіщо?

  • 17 марта, 16:59
  • 4061
  • 0

У GitHub пообіцяли, що доступ до публічного реєстру залишиться безкоштовним.

Компанія npm, один з найбільших сервісів для розробки на JavaScript, стала частиною сервісу для зберігання коду та спільної розробки GitHub (з 2018 року належить Microsoft), написав у своєму блозі генеральний директор платформи Нет Фрідман. Умови угоди озвучені не були, зазначає CNBC.

GitHub купила npm - один з найбільших сервісів для розробки на JavaScript. Навіщо?

Менеджер пакетів npm був створений у 2009 році як проект з відкритим вихідним кодом, щоб допомогти розробникам JavaScript. Це одне з найбільших сховищ пакетів програмного забезпечення з відкритим кодом на JavaScript. Зараз на npm, за словами Фрідмана, більше 1,3 млн пакетів, кількість завантажень досягає 75 млрд на місяць. Завдяки цьому мова JavaScript стала найбільшою екосистемою для розробників у світі, зазначив Фрідман.

Для розробників, які використовують публічний реєстр npm, доступ до сервісу залишиться безкоштовним. GitHub продовжить підтримувати і користувачів, що платять, а в майбутньому, коли сервіси зроблять більш щільну інтеграцію, ці клієнти зможуть конвертувати свої приватні npm пакети в репозиторії GitHub.

GitHub планує інвестувати в інфраструктуру реєстру і платформу, покращувати повсякденний досвід розробників, працювати з спільнотою.

Фрідман також розповів, що в майбутньому компанія збирається інтегрувати npm і GitHub для підвищення безпеки open-source розробок і впровадження можливості відстеження змін в пакеті npm з пул-реквеста на GitHub.

Для Microsoft, яка заробляє на дорогому програмному забезпеченні, нова угода - це гра ва-банк, вважає CNBC. Компанія хоче допомагати приватним особам і корпоративним розробникам адаптувати ПЗ з відкритим кодом.

Компанія npm Inc. створена в 2014 році. TechCrunch з посиланням на дані PitchBook пише, що з моменту заснування вона залучила близько $ 19 млн при оцінці в $ 48 млн.


Banner
0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий