Banner

Казка не для всіх: п'ять міфів про віддалену роботу

  • 16 ноября, 13:55
  • 4977
  • 0

Іди з офісу і заробляй мільйони, говорили вони. Звільняйся, їдь на Балі і працюй по чотири години на тиждень, говорили вони. Працюй віддалено і будь щасливий, говорили вони і були не зовсім праві.

Кому дійсно підходить дистанційна робота, а кому протипоказані будь-які фрілансерські починання? Найпоширеніші міфи про роботу "на дому" розберемо в сьогоднішньому матеріалі.

Казка не для всіх: п'ять міфів про віддалену роботу

Міф 1: Я буду робити те ж саме, тільки вдома

Найпоширеніша омана офісного працівника: "піду і буду робити те ж саме, тільки вдома". SMM-менеджер впевнений, що він продовжить займатися SMM, перекладач - перекладами, а швачка - пошиттям. І це дійсно так, якщо ви працюєте віддалено, залишаючись співробітником компанії. Якщо ж ви обираєте шлях фрілансера або стаєте самозайнятим фахівцем, то у вас з'являються нові функції, про які ви не думали раніше. Наприклад, SMM-менеджер на фрілансі тепер буде не тільки писати і викладати пости, але і робити те, що колись виконували інші члени команди - шукати замовників, вести з ними переговори і узгодження, складати ТЗ і договори, виставляти і обробляти рахунки і так далі. Фріланс і самозайнятість часто припускають поєднання функцій, в нашому випадку - SMM-ника, адміністратора, менеджера з продажу, call-центру, бухгалтера.

Міф 2: Дистанційна робота знайде мене сама

Йдучи з офісу, вчорашній співробітник і сьогоднішній безробітний часто чекає, що нові проекти виникнуть самі собою, з'являться як би з повітря - з високими чеками, лояльними замовниками і найвигіднішими умовами роботи. І це дійсно так!

За умови, що вчорашній співробітник ще вчора, напередодні, підготував грунт для переходу на фріланс: 1) спробував віддалену роботу "на смак", попрацював з різними клієнтами і компаніями; 2) зібрав якісне портфоліо і десятки відгуків; 3) зробив сайт-візитку; 4) розповів про свої навички та компетенції в соцмережах; 5) розмістив резюме на спеціалізованих сайтах. Запитайте себе, що з цього дійсно зроблено, перш ніж кидатися в безробітний вир.

Міф 3: Вдома я завжди буду працювати ефективніше

Так, це дійсно так, якщо ви вмієте працювати без зовнішньої мотивації, допомоги команди і "нагляду" начальства. На жаль, для багатьох початківців фрілансерів це справжнісінька біль - "відключити" дітей, серіали, крики на вулиці і ремонт сусідів, виховати самодисципліну і відповідальність вдома - в місці, де ще вчора ти відпочивав і насолоджувався життям на улюбленому дивані. Інша сторона медалі - занадто відповідальні новачки не можуть розслабитися, відключити робочі телефони, пошти і думки на кухні, у ванній і в спальні, навіть якщо всі завдання виконані і здані проекти. 

Наша порада: Подбайте про чіткий поділ часу і простору. Позначте для себе, клієнтів і домашніх робочу територію (наприклад, окрема кімната або частина кухні) і робочий графік, і не "виносьте" роботу за межі обмеженого для неї простору.

Міф 4: Я поїду жити в ..

В Лондон, на Панган, на Балі або Мальдіви - яку картинку ви собі уявляли? В уяві багатьох початківців фрілансерів віддалена робота тотожна білому піску, блакитному небу і шумлячому океану. Одне питання - а де тут робота? Так, цілком ймовірно, що ви зможете подорожувати частіше, сидіти за комп'ютером не тільки з дому, але і в номерах готелів. Але перш за все, вам потрібно буде збудувати налагоджену систему роботи з замовниками, забезпечити себе стабільним доходом. Найчастіше це вимагає часу, навичок і досвіду - від півроку до ... по-різному буває. І звичайно ж - ніхто не відміняв саму роботу.

Міф 5. Я буду контролювати свої справи і доходи

До слова, про системну і злагодженій роботі - ви можете бути висококласним фахівцем і дійсно заробляти багато, легко і стабільно. А може бути трохи інакше. Пам'ятайте, що частка ризику і форс-мажорів на фрілансі вище, ніж в офісі. Якщо ви не володієте гнучкістю, стресостійкість, фінансовою подушкою безпеки і здоровим пофігізмом, то добре подумайте, перш ніж писати заяву про звільнення.

Що ж може полегшити перехід на віддалену роботу?

  1. По-перше, досконало вивчіть питання. Сьогодні на ринку онлайн-курсів ви можете знайти безліч марафонів, інтенсивів і вебінарів на тему віддаленої роботи. Досвідчені фрілансери діляться своїми знаннями, лайфхаками і, що більш важливо - контактами. Завдяки курсам ви зможете спробувати свої сили в різних областях, отримати рекомендації, знайти перших клієнтів і зібрати портфоліо. Все це - не відриваючись від основної роботи, вечорами або на вихідні, поєднуючи навчання і накопичення фінансової подушки.
  2. По-друге, не забувайте про підвищення кваліфікацій. Чим ясніше і чіткіше ваше позиціонування, чим впевненіше ви говорите про себе (підтверджуючи слова і звання реальними компетенціями і практикою), тим вище шанси знайти гідних замовників і проекти з високими рейтами.
  3. По-третє, зверніть увагу на компанії, які пропонують віддалену роботу. Зовсім необов'язково йти в одиночне плавання - часом набагато ефективніше працювати віддалено в компанії, слідуючи чіткому плану грамотного керівництва, спираючись на інструкції і надійну команду. Це забезпечить вас стабільними доходами, дасть свободу пересувань і зніме непотрібні зобов'язання на кшталт адміністрування та бухгалтерії.

Підводячи підсумок, нагадаємо, що з кожним днем віддалена робота зберігає і примножує свою актуальність. Згідно з останніми дослідженнями, в США більше 53 мільйонів чоловік виконують свою роботу віддалено, а це близько 34% людей на ринку праці. За прогнозами, до 2022 року цей показник збільшиться до 50% *. Хто знає, що може бути, з розвитком нейромереж і штучного інтелекту в найближче десятиліття? А це означає, що освоювати віддалену роботу потрібно вже сьогодні.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все