Найбільші і цікаві "закриття" року на думку видання TechCrunch.
Anki
Загальна сума інвестицій: $ 182 млн.
У 2016 році стартап випустив першого робота Cozmo, над яким працювали колишні аніматори Pixar і Dreamworks - вони відповідали за розробку широкого діапазону емоцій в очах робота.
В кінці 2018 року компанія випустила Vector - версію робота для дорослих, а в квітні 2019 року оголосила про закриття. Всього Anki продала 1,5 млн роботів.
Chariot
Загальна сума інвестицій: $ 3 млн. У 2017 році стартап був куплений Ford
Chariot - сервіс шатлів-мікроавтобусів, який сподівався перевинайти громадський транспорт. Його маршрути, імовірно, складалися на основі краудсорсингу, пише TechCrunch.
На початку 2019 роки Ford закрила стартап, пояснивши це «умовами сучасної мобільності» - бажання і потреби клієнтів і міст змінюються дуже швидко.
Daqri
Загальна сума інвестицій: $ 132 млн
Виробник гарнітур доповненої реальності Daqri закрився в вересні 2019 року і розпродав активи. Це одна з багатьох AR-компаній, яка не змогла залучити корпоративних клієнтів і конкурувати з Microsoft і Magic Leap.
Daqri планувала IPO і вела переговори про фінансування з великої приватної інвестиційної фірмою, але угода розвалилася на тлі загальних технічних проблем на ринку AR-пристроїв.
HomeShare
Загальна сума інвестицій: $ 4,7 млн
HomeShare намагалася вирішити проблему швидко зростаючих витрат на житло - стартап підбирав сусідів по кімнаті, які ділили квартири на «мікрокомнати» за допомогою перегородок.
У березні 2019 року у HomeShare було близько тисячі активних «жителів», але вже в квітні він закрився. Компанія не повернула депозити за перегородки, запропонувавши мешканцям продати їх або залишити собі.
Jibo
Загальна сума інвестицій: $ 72,7 млн
У 2014 році виробник соціальних роботів Jibo зібрав на розробку понад $ 3,5 млн. Дизайнери робота надихалися зовнішнім виглядом «ВАЛЛ-І», а ЗМІ називали пристрої чарівними і милими. Вони вміли танцювати, розповідати новини і відповідати на прості запити.
Покупці отримали пристрої тільки в 2017 році, коли ніша голосових асистентів вже була поділена між Amazon, Google і іншими компаніями. У 2018 році стартап розпродали по частинах.
TechCrunch включила Jibo в добірку 2019 року через трагічність - в березні 2019 року Jibo відключила сервера, що підтримують роботу пристрою. Jibo повідомили про свою швидку «смерть» своїм власникам, дякували їм за проведений разом час і виконували останній танець.
MoviePass
Загальна сума інвестицій: $ 68,7 млн, куплена Helios and Matheson в 2017 році
TechCrunch називає закриття сервісу місячних абонементів в кіно MoviePass «актом милосердя». Він був запущений в 2011 році, але отримав популярність в 2017 році, коли стартап купила Helios and Matheson, а вартість підписки знизилася до $ 9,95 на місяць.
З ростом абонентської бази росли збитки материнської компанії - в 2019 році вартість акцій Helios and Matheson знизилася до кількох центів і її виключили зі списку Nasdaq. Залучених інвестицій виявилося недостатньо, а спроба поміняти бізнес-модель привела до скорочення числа абонентів.
Munchery
Загальний обсяг інвестицій: $ 125 млн
Сервіс по доставці їжі закрився зі скандалом - компанія не повідомила постачальників і дозволила їм працювати, незважаючи на відсутність грошей. Про закриття постачальники дізналися з клієнтської розсилки.
Nomiku
Загальна сума інвестицій: $ 145 тисяч
Фудтех-стартап Nomiku закрився в грудні 2019 року. Він виготовляв обладнання для приготування їжі за методом sous-vide (в вакуумі). Nomiku зібрала $ 1,3 млн на Kickstarter і фінансувалася Samsung Ventures, але не змогла вижити через високу конкуренцію на ринку.
ODG
Загальна сума інвестицій: $ 58 млн
У 2016 році один з перших виробників AR-окулярів здобув $ 58 млн інвестицій, але витратив їх менш, ніж за рік і не зміг платити зарплату.
На початку 2018 року через ODG пішла половина співробітників, а до початку 2019 року патенти ODG були розпродані технологічним компаніям. Серед покупців патентів - Magic Leap і Facebook.
Omni
Загальна сума інвестицій: $ 35,3 млн
Спочатку стартап пропонував послуги фізичного сховища даних, але продав активи компанії Clutter і перезапустився в форматі платформи по здачі приміщень в оренду.
Після закриття Omni десять інженерів компанії перейшли на роботу в Coinbase.
Scaled Inference
Загальна сума інвестицій: $ 17,6 млн
Стартап заснований в 2014 році колишніми співробітниками Google, які планували створити аналогічну Google технологію на базі машинного навчання і штучного інтелекту, а також хмарний сервіс. Але через недостатню комерційної привабливості грошей на розробку не вистачило.
Sinemia
Загальна сума інвестицій: $ 1,9 млн
Сервіс з продажу абонементів в кіно, який спочатку вважався більш надійним, ніж MoviePass, пише TechCrunch. Але користувачі скаржилися на якість роботи Sinemia, а наявність прихованих зборів, проблеми з додатком і політикою компанії по відношенню до закриття аккаунта призвело до судових позовів.
У квітні 2019 року Sinemia оголосила про припинення діяльності в США, відключила сайт і зникла з поля зору.
Unicorn Scooters
Загальна сума інвестицій: $ 150 тисяч
Стартап з виробництва електросамокатів невдало витратив більшу частину грошей на рекламу в Facebook і Google і був змушений закритися. Реклама обходилася надто дорого, а конкуренція дуже висока.
У компанії не залишилося грошей, щоб хоча б частково повернути гроші першим клієнтам за попередні замовлення. Всього Unicorn змогла зібрати близько 350 замовлень.
Vreal
Загальна сума інвестицій: $ 15 млн
Vreal - ігрова стрімінговая платформа, яка дозволяла «досліджувати» світи у віртуальній реальності під час онлайн-трансляцій геймерів. Компанія заявила, що випередила свій час і була змушена закритися.
0 комментариев
Добавить комментарий