Banner

No drama. Good karma: чому я пішла в Transferwise. Історія релокейту в Естонію

  • 2 июня, 17:30
  • 4168
  • 0

Багато розробників час від часу отримують пропозиції про релокейт, одні наважуються переїхати тимчасово в іншу країну спробувати попрацювати й порівняти, де кращі умови праці, життя та зарплата. Інші надають перевагу залишитись, адже з більшими зарплатами за кордоном їх чекають і більші витрати.  Своїм досвідом роботи в Естонії з редакцією Senior ділиться Юлія Мельничук, продуктова інженерка в TransferWise. Юля закінчила університет в Україні за спеціальністю «Математичне моделювання». Нині вона вже 4 роки проживає в Естонії. Вона розповідає про культуру та цінності, і чому тваринки в офісі – new black естонських компаній, а також про співбесіди і на що слід звернути увагу перед ними. Як бонус спікерка розповіла про ТОП-5 красивих нетуристичних місць Таллінна.
Нижче публікуємо її інтерв'ю.

Юлія Мельничук

Мене звати Юля, і я працюю Product Engineer в компанії Transferwise. Це – технологічна компанія, яка допомагає зручно і прозоро переказувати кошти 6+ мільйонам людей: експатам, студентам, імігрантам чи фрілансерам. Кожен інженер Transferwise - це людина, що займається продуктом задля користувача, а не власного Его. Це дозволяє 6 мільйонам клієнтів економити 1 мільярд фунтів на рік.

Я працюю в найбільшому офісі в Таллінні вже понад 3 роки. Перший мій приїзд був на хакатон  поки я була студенткою. Тут працював мій знайомий, який і розказав мені про компанію, запропонував взяти участь. Мені це сподобалося, тому я приєдналася до однієї із команд. На хакатоні ми створили додаток, який аналізує щоденні витрати, щоб допомогти заощадити кошти. Наша команда перемогла! Ми обмінялися контактами з рекрутерами, і вже після події вони зв’язалися, щоб запропонувати мені стажування в TransferWise. Взагалі, хакатони — чудовий спосіб познайомитися з середини із компанією, культурою та людьми, що тут працюють.

Transferwise – моя перша серйозна робота в ІТ. Я розпочала свою кар’єру інтерном, після чого мені запропонували постійний контракт. До цього я вивчала математичне моделювання в одному з українських університетів. Під час навчання в Україні проходила кілька співбесід, але серйозного офферу не отримала. Та й культура стажувань при ІТ компаніях тоді була не особливо розвинена. На щастя, відтоді ситуація змінилась.

Зараз я працюю над інтеграцією TransferWise в бухгалтерську платформу “Xero”. Більшість моєї команди знаходиться в лондонському офісі, але у нас є регулярні відеодзвінки, щоб побрейнштормити чи запланувати таски. Ми регулярно їздимо в офіси один одного, щоб провести час разом. Тож ніколи не відчувається, що ми працюємо на відстані.

Моє кар’єрне зростання було швидким, як і будь-де в Естонії, якщо ти кваліфікований спеціаліст. Але не можу порівняти, як це було б в Україні. Підвищення для мене — це історія про брати на себе більшу відповідальність, відповідати за більш масштабні проєкти й уміти простою мовою говорити про складне, бути ініціативним та вигадливим. Ми працюємо в автономних командах, як стартапи в рамках стартапу. Це означає, що кожна команда ставить власні цілі, узгоджуючи їх з місією всієї компанії - “Гроші без кордонів”. Я одночасно і комунікатор між відділами, і трабл-шутер, і менеджер. Разом із нашою командою ми обираємо який з проєктів матиме найбільший вплив на наших користувачів.

Як релокейтнутись: мій досвід

Робота в TransferWise - це і переїзд в Естонію. Тож перше, що мені було потрібно — віза в посольстві. У компанії є спеціальна команда, яка з цим всім допомагає. Компанія покриває витрати та дбає про всі потрібні документи. Бо розуміє: як буває важко розібратись в юридичних тонкощах іншої країни. Також відділ допомагає з пошуком житла та оформленням договору про оренду. І це було дуже зручно, адже важко тримати в голові багато деталей, коли на фоні стрес від переїзду.

Моя команда — багатонаціональна, а колеги — люди понад 70 національностей, і всі ми ділимося лайфхаками “як перейти в житті на естонську і як відчути себе місцевим”. Наскільки я знаю, то за допомогою можна звертатися і до Enterprise Estonia - саме там іноземці, які живуть в Естонії, можуть отримати всю потрібну інформацію. Окрім відповідей на такі загальні питання — про документи чи проживання, команда також проводить онлайн і офлайн заходи, аби допомогти інтегруватися в естонське суспільство.

1,2,3 - job offer прийди

Кожна позиція в компанії має різні етапи співбесід, а сам формат постійно змінюється. Те, за яким принципом я проходила співбесіди у 2016 році, навряд чи зараз актуально. Адже рекрутери отримують зворотній зв’язок від шукачів і вносять корективи в майбутні інтерв’ю. TransferWise має сильну внутрішню культуру прозорості та відкритості. Я повинна не просто бути класним спеціалістом, але й розділяти місію та цінності компанії. Під час моєї співбесіди не було тестового завдання. Адже була важлива моя мотивація: чому я хочу працювати саме тут і саме з ними. Їх цікавив мій світогляд, те, як я думаю, як розв’язую проблеми та чи близька мені корпоративна культура.

Що стосується порад для шукачів, то вони не дуже відрізнятимуться від інших. Треба ознайомитись із профайлом компанії у мережі, співставити її та свої основні цінності, зрозуміти яку місію виконує компанія і чи співпадає вона з вашою. Навіть всередині команд, ми цінуємо адаптивність, адже під час створення продукту потрібні різні навички. Також важливо не боятися проявляти ініціативність та бути комунікабельним. В компанії цінують, коли людина горить тим, що робить, адже важливо для себе відповісти на питання “яку проблему реальної людини мій код вирішить”. Важливо не лише, що ти вмієш, а чи можеш ти розібратись та спростити проблему, зрозуміти усі «чому і як» і пояснити їх доступною мовою. Під час співбесіди головне бути відкритим, говорити про свої хобі чи проєкти, бути зацікавленим і не боятися ставити запитання щодо умов роботи.

Переваги роботи в Transferwise: No drama. Good karma

Тут я люблю людей, із якими та задля яких я працюю. Вони мотивують мене і надихають.  Ми розв'язуємо реальну проблему для користувачів і справді змінюємо те, як працює фінансовий світ. Чудово бути частиною чогось революційного, що допомагає людям з усього світу.

Якщо говорити про якісь benefits від роботи, то після 4 років в компанії ми маємо 6 тижнів оплачуваної відпустки з бонусом в £1,000 на витрати під час неї.

Я ціную те, що TransferWise сприяє хорошій атмосфері в офісі та командах. У нас є щотижневі колективні обіди, цілодобовий сніданок, тренажерний зал і сауна (ми повинні відсвяткувати естонське коріння!), а також регулярні командні заходи.

Ще один бонус — це те, що у нас є собаки в офісі! Мені подобається, що я можу прогулятися вулицею з собакою мого колеги — це відмінний спосіб розслабитися в середині робочого дня. Я завжди можу написати в канал “собачників” в Slack й дізнатись “де сьогодні найближча собака”, щоб трохи відпочити та відволіктися :)

Що орендувати й де жити?

Таллінн — це хороше співвідношення цін та якості, хоча за останні кілька років вартість оренди трохи виросла.

Як і усюди, може знадобитися деякий час, щоб знайти ідеальну квартиру в центрі міста. Але от як тільки знайдете варіант, що подобається, потрібно діяти досить швидко, поки хтось інший не підписав договір перед вами. Можна орендувати кімнату у великій квартирі з вашими колегами або друзями. Це набагато дешевше, ніж орендувати самостійно. Великим плюсом такої квартири може бути балкон з красивим краєвидом та панорамними вікнами. Якщо у вас є час, я б рекомендувала проїхатись по місту, щоб побачити різні райони та зробити правильний вибір.

У Таллінні можна знайти все: від промислових та модних районів до більш традиційних дерев'яних будинків, від жвавих до тихих передмість. У цьому Естонія дуже різноманітна. У Таллінні зручно користуватися громадським транспортом, який безкоштовний для місцевих жителів. По всьому місту є велосипедні доріжки, тож дістатися до центру міста не займе багато часу.

То чи є між українцями та естонцями відмінності?

Для мене ключова різниця — те, як люди підходять до співпраці. В Україні знання пасивні й сприймаються як щось унікальне, чим не особливо діляться. В Естонії геть інакше. Естонці більш відкриті та розуміють: коли ти ділишся, ти збагачуєш і себе, й іншого. Я помітила, що на багатьох заходах у Таллінні — завжди знайдуться люди, які цікавляться тими ж речами, що і я, і які із задоволенням діляться досвідом.

Нетуристичний Таллінн: на що звернути увагу.

В Естонії варто відвідати багато що. Середньовічне Старе місто Таллінна, безумовно, є однією з найвідоміших пам'яток, але у цілій країні можна знайти ще багато сюрпризів. Нарва має чудову індустріальну архітектуру, а красиві парки в країні можна побачити на кожному кроці.

Ось кілька менш відомих, але дивовижних місць у Таллінні, які варто відвідати:

1) З пристані Мерівалья відкривається дивовижний краєвид на Талліннську затоку.

2) Пристань Катаріна. З пірса чудовий краєвид на море, а влітку піщаний пляж — чудове місце для пікніків з друзями.

3) Творчий квартал Telliskivi знаходиться поблизу Старого міста. Він вважається центром творчого життя Таллінна. Тут є студії художників, магазини та студії дизайну, різноманітні кафе і ресторани, фотогалереї та виставки вуличного мистецтва. Щороку тут відбуваються сотні культурних заходів, а щосуботи працює блошиний ринок.

4) Якщо говорити про гастротуризм, то точно варто відвідати “Vegan V restaurant”, у яких 100-відсоткове веганське меню. Це один з моїх улюблених ресторанів Таллінна. Я люблю їх творчу роботу над веганською кухнею й затишну атмосферу.

5) Японський сад в парку Кадріорг. Маленький, прихований, дивовижно красивий сад, особливо навесні, коли починають цвісти перші квіти.


Теги: релокейт
Banner
0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все