Пол Грем пропонує 27 порад щодо того, як відмінно виконувати свою роботу

 • 13 июля, 20:14
 • 4394
 • 0

У своєму есе "How to Do Great Work", відомий програміст та венчурний інвестор Пол Грем розмірковує  про те, як важливо не лише якісно виконувати роботу, але й намагатись приносити суттєві внески та перетворення уявлення про те, що можливо.


 1. 1. Знайти ідеальну роботу
  Оптимальним варіантом є обрати роботу, для якої у вас вже є вроджені здібності, глибокий інтерес і яку ви можете виконувати з високою якістю. Деякі люди розуміють це ще на ранніх етапах свого життя, тоді як іншим потрібно більше часу для виявлення своєї ідеальної роботи. Іноді стає очевидним, що те, що ви шукаєте, може ще не існувати або перебувати на перетині декількох галузей. Єдиний спосіб дізнатися це - постійно пробувати і та не зупинятися на одному місці.
 2. 2. Не бійтесь експериментувати та майте амбітні цілі
  У пошуку своєї справжньої діяльності вибирайте шлях, який вас справді захоплює та надихає. Нехай те, що «запалює» вас, буде вашим пріоритетом. Активно шукайте амбіційні та значущі для вас ідеї або проекти, і розвивайтеся в цій сфері. Нехай слово «робота» не зводиться лише до виконання доручень. Наприклад, якщо ви берете участь у великому проекті, спробуйте керувати певною його частиною.
 3. 3. Досліджуйте перспективні "незрозумілості"
  Глибоко вивчайте свою обрану сферу, прагніть досягати та будьте уважними, щоб виявити недоліки або прогалини. Відкиньте стандартні погляди та досліджуйте цікаві та перспективні "незрозумілості", які ще ніхто не розглядав. Ваш ентузіазм та наполегливість будуть важливими в процесі дослідження. Через такий підхід багато людей зробили значні прориви та відкрили щось дійсно велике у своїй галузі.
 4. 4. Не відкладайте на потім проекти, над якими варто працювати вже зараз

  Навіть якщо не здається, що настав "правильний" момент. Час незліченний, і роки швидко пролітають, тому важливо вміти пріоритезувати те, над чим ви хочете працювати найбільше й починати його вчасно. Можливо, саме сьогодні є найкращим моментом, щоб зробити перший крок на шляху до досягнення ваших цілей.

 5. 5. Дотримуйтесь стабільності 

  На початковому етапі своєї діяльності не зневіряйтесь і продовжуйте прикладати зусилля. Постійно працюйте над своїми цілями. У певний момент ви здивуєтесь прогресом, який ви досягли і розумітимете, наскільки далеко ви розвинулись.

 6. 6. Забезпечуйте баланс між роботою та відпочинком
  Дозволяйте собі відволіктись, оскільки великі ідеї можуть приходити в недосяжний момент. Проте варто пам'ятати, що такі ідеї зазвичай виникають як результат попередньої наполегливої праці. Тому важливо працювати цілеспрямовано і забезпечувати стабільність у своїх зусиллях.

 7. 7. Прагніть до "вершини, матимете середину"
  Спрямовуйте свої зусилля до досягнення унікально високих цілей, оскільки краще вдосконалюватися, ніж стримувати себе середнім результатом. Ви ніколи не зможете передбачити, чи буде вистачати ваших зусиль для досягнення результату, тому варто старатися максимально.

 8. 8. Залишайтеся вірними самим собі
  Проявляйте свою унікальність, приймайте оптимістичну позицію та не бійтеся визнавати свої помилки, оскільки чесність перед собою є сильним джерелом. Це допоможе вам просуватись вперед, відкривати нові можливості, відкидати зайве та зосереджуватися на тому, що дійсно має значення.

 9. 9.Намагайтесь спрощувати
  Ідеї, що мають математичну елегантність, можуть бути корисними у різних сферах. Якщо є можливість спростити ідею та зводити її до більш універсального рівня, то слід це зробити. Часто саме в простоті ідеї криється велич і глибина.

 10. 10. Розвивайте свою унікальність
  Активно працюйте над складними завданнями та висловлюйте свої власні думки, розвиваючи нестандартне мислення. Цікавість та оригінальність взаємопов'язані: бажання отримувати нові знання стимулює генерацію нових ідей та креативність.

 11. 11. Будьте відважними у своїх дослідженнях
  Багато цікавих ідей, якими люди часто нехтують і не приділяють увагу, можуть принести великий потенціал. Не соромтеся досліджувати такі ідеї, виходячи за рамки загальноприйнятих уявлень та "порушуючи правила". Якщо щось не вдається, спробуйте спершу зрозуміти причини цього.

 12. 12. Використовуйте точні та обдумані запитання
  Іноді запитання можуть мати більшу цінність, ніж самі відповіді, оскільки вони ведуть нас до нових рівнів мислення, де ми можемо помітити щось абсолютно нове. Майстерно поставлене запитання вже частково розкриває відповідь і надає нові можливості для дослідження.

 13. 13.Не бійтеся складних питань
  Запитання, на які важко знайти відповідь, можуть викликати захоплення, і це зовсім нормально. Навіть більше, варто звикнути до таких питань, оскільки світ повний загадок та питань, які породжують ще більше запитань, і це стимулює нас мислити творчо та оригінально.

 14. 14. Не будьте бездіяльними
  Щоб відкрити для себе нове та захопливе, важливо активно експериментувати. Нові та захопливі ідеї часто супроводжуються невдачами. Беріть розумні ризики та розглядайте їх, як цінний досвід.

 15. 15. Використовуйте переваги належним чином на відповідному етапі життя
  Молодість має свої переваги, такі як енергія, час, оптимізм і свобода, які варто використовувати на свою користь. Зрілість також принесе свої переваги, такі як знання, навички, фінансові можливості і вплив. Важливо, вміти належним чином використовувати ці переваги відповідно до кожної життєвої фази. Також варто пам'ятати, що шляхом наполегливості та зусиль можна здобути деякі з переваг зрілості у молодому віці, а також зберегти певні переваги молодості протягом усього життя.

 16. 16. Не забувайте про цінність свого часу
  Молодість — це період життя, коли людина має велику кількість часу в своєму розпорядженні, але цю цінність часто недооцінює. Варто проводити молоді роки з максимальною користю: вивчати нове, вдосконалювати навички, розвиватися в тому, що надихає, і досліджувати те, що цікавить.

 17. 17. Цінуйте свою недосвідченість
  Недосвідченість - це перевага, яка часто недооцінюється. Саме вона дозволяє підходити до речей зі свіжим поглядом та ставити під сумнів прийняті ідеї. Важливо фіксувати ці ідеї та твердження, а якщо з часом і набуттям глибших знань вони все ще здатні протистояти критичному осмисленню, то вони варті того, щоб їх дослідити.

 18. 18. Оцінюйте важливість вірно
  Часто, через відсутність досвіду, нам важко визначити, що є дійсно важливим, а що - ні. Однак, однією з великих переваг набутого досвіду є здатність краще розрізняти важливі та менш важливі речі. З часом, ми краще оцінюємо пріоритети, що допомагає зменшити рівень стресу.

 19. 19. Беріть освіту у свої руки
  Цікаво, що навчання не обмежується лише вчителем, ви самі стоїте в центрі процесу. Підходьте до вчителя як до порадника, а освіту розглядайте як особистий проєкт: беріть ініціативу, ставте запитання і розвивайтесь, щоб вміти застосовувати свої знання для вирішення реальних проблем.

 20. 20. Надихайтесь, але не копіюйте
  Не слід просто копіювати роботу та ідеї інших і приписувати їх собі. Хоча неможливо вигадати велосипед знову, оригінальність не означає відкидання існуючих ідей. Важливо мати свіжий погляд та особисті інсайти, які роблять ваш підхід унікальним.

 21. 21. Створюйте оточення талановитих особистостей
  Якщо є можливість, активно займайтесь нетворкінгом з професіоналами у вашій обраній сфері. Зазвичай такі люди відкриті для спілкування, особливо коли вони бачать вашу щиру зацікавленість. У роботі намагайтеся оточуватися колегами, які поділяють ваші інтереси, володіють значними навичками, пропонують цікаві ідеї та можуть надихнути вас на нові знання та досягнення.

 22. 22. Розвивайте в собі наполегливий дух
  Наполегливість та рішучість допомагають досягати амбітних цілей та підтримувати мотивацію, тоді як відсутність цього духу може негативно вплинути на ваші зусилля. Не завжди все вдається з першої спроби, тому важливо не дозволяти тимчасовим труднощам позбавити вас наполегливості та натхнення.

 23. 23. Формуйте своє оточення з розумінням
  Ваша аудиторія або оточення грають важливу роль у підтримці вашого морального духу та мотивації. Важливо, щоб ця аудиторія була щира та віддана, а не обов'язково великою за кількістю. Також важливо розуміти, що люди, з якими ви проводите час, також впливають на вас. Тому, шукайте людей, які надають вам впевненості та сил, і намагайтеся уникати тих, хто здатний позбавити вас енергії.

 24. 24. Піклуйтеся про своє фізичне благополуччя
  Фізичний стан також має безпосередній вплив на наші емоції та загальний стан благополуччя. Зверніть увагу на зменшення стресу, збалансоване харчування, фізичну активність та загальний догляд за собою, щоб підтримувати високий рівень енергії та самопочуття. Наприклад, біг та ходьба мають особливо корисний вплив на наше мислення.

 25. 25. Конкуруйте розумно
  Бажання залишити враження є нормальним, але важливо не намагатися вражати всіх навколо вас - це може створити лише непотрібний шум. Спрямовуйте свої зусилля на те, щоб вражати тих, чию думку ви дійсно цінуєте. Конкуренція також може бути ефективним стимулом, але не дозволяйте собі потрапляти в гонитву за престижем. Конкуренція повинна просто мотивувати вас працювати більш наполегливо, а не сліпо прагнути досягнення конкретних речей.

 26. 26. Підтримуйте свою цікавість
  Ця якість допоможе вам знайти свою сферу інтересів, досягти висот у знаннях, помітити невідомі прогалини та надихне вас на їх дослідження. Просте зацікавлення недостатнє - важливо розвивати цю цікавість і дозволяти їй керувати вами.

 27. 27.Вірте в себе та свій потенціал
  Ваш успіх у власній сфері залежить від вас самих. Не бійтеся прагнути до великого і виявляти впевненість в собі: якщо ви справді захоплюєтесь тим, що робите, ви на правильному шляху. Ваше бажання та наполегливість є ключовими факторами, які приведуть вас до вершини. Ставте перед собою амбітні цілі, ставте під сумнів усталене мислення та досліджуйте нові ідеї. Хто знає, можливо саме ви зробите наступне велике відкриття!


Теги: розвиток
0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все