Скільки заробляє кіберспортсмен

  • 10 сентября, 09:40
  • 4202
  • 0

Як стати професійним кіберспортсменом?

Я почав серйозно грати в Counter-Strike у сьомому класі. Мені дуже подобався оригінальний Counter-Strike, до цього додалися й амбіції: Хотілося не просто грати, а грати краще за однокласників.

Коли я починав грати, епоха комп’ютерних клубів уже відійшла, всі вже грали з дому. Близько року я активно грав сам і в мережі, а тоді дізнався, що у Києві проводять змагання з Counter-Strike. Остаточно мене захопило, коли я потрапив на перший турнір: виявляється, є люди, які займаються цим серйозно. Звичайно, перші два матчі я програв. Але почав присвячувати грі дедалі більше часу, збирати перші аматорські команди. 

Скільки заробляє кіберспортсмен

Ми зібрали кілька команд, постійно тренувалися та відсіювали слабших гравців. Із часом, коли ми вийшли на стабільний склад і результати, нас помітила організація, яка вирішила вкласти у команду гроші. Вони побачили, що є сенс вкласти кошти у перспективних гравців, які можуть вирости, і надали умови для тренування та зарплату.

Коли з’явилося відчуття, що це те, чим я міг би заробляти на життя? У 2010 році у світі було буквально кілька професійних команд із Counter-Strike – у Швеції, Данії тощо. В Україні та навколишніх країнах на професійному рівні команди ще ніхто не вів: заробляти на цьому стабільно навряд чи можна було. Тому спочатку я думав не про заробіток, а про те, щоб грати й перемагати. Коли це почало приносити гроші, це був ніби приємний додаток: «О, ЗА ЦЕ ЩЕ Й ГРОШІ ДАЮТЬ!»

Пам’ятаю першу зарплату. Коли навчаєшся в університеті і взагалі не маєш грошей, це було дуже приємно. 250 доларів у 2014 році - це були непогані гроші. До цього, щоправда, отримували призові – 100-200 доларів за перемогу на турнірі.

Після закінчення університету я був на роздоріжжі: треба було вирішити, що далі робити зі своїм життям. У мене були моменти, коли я тривалий період не грав. Певний час думав про те, щоб займатися чимось іншим. 

Та за останні кілька років в індустрії відбулися величезні зміни. У 2012 році вийшла нова версія гри, Counter-Strike: Global Offensive. Після цього спільнота отримала єдиний майданчик для змагань у дисципліні Counter-Strike. ТОЖ ЛЮДИ, ЯКІ СЬОГОДНІ ПРИХОДЯТЬ У КІБЕРСПОРТ, ЗНАЮТЬ, ЩО МОЖУТЬ ЗАРОБЛЯТИ ЦИМ НА ЖИТТЯ. Ти розумієш, що вкладений у гру час може не бути витраченим даремно.

Про кіберспортсменів є багато стереотипів. Але є й такі, з якими я згоден. Більшість кіберспортсменів справді соціопати, їм складно адаптуватися у суспільстві. Звичайно, це не всі гравці у Counter-Strike, але середньостатистичний гравець має проблеми із взаємодією з іншими людьми. Зрештою, це й зрозуміло: багато часу доводиться бути на самоті перед комп’ютером.

Особливості роботи

 У середньому я витрачаю на тренування в Counter-Strike щонайменше 8 годин на день 6 днів на тиждень. 

Зазвичай це шість-сім годин командних тренувань та одна-дві години теоретичних занять. Виходить близько дев’яти годин на день, але є гравці, які тренуються й по дванадцять годин.

Командні тренування ми називаємо «праки» – граємо у мережі з іншими командами, імітуємо таким чином виступи. На теорії ми заходимо вп’ятьох на сервер і говоримо про тактику: що ми хочемо бачити у своїй грі, що треба виправити, чого додати; радимося з тренером, якщо у команді він є. Решта часу – це індивідуальні тренування. Тут ти просто тренуєш техніку або граєш «мікси» – з іншими гравцями. Це вже індивідуальна історія: хтось може виділяти на це 5-6 годин часу, а хтось по мінімуму.

Скільки заробляє кіберспортсмен

На тиждень є принаймні один вихідний, інколи може бути 2 - як пощастить. Окрім того, є змагання, графік яких постійно оновлюється. Наприклад, у топових команд світу постійно проходять живі змагання, вони можуть літати на турнір з призовими у кілька сотень тисяч доларів ледве не кожні два тижні. У решти команд більшість турнірів відбувається у мережі: ігри можуть бути щодня, а може кілька тижнів нічого не бути. Тобто графік ненормований, ти зазвичай не знаєш, що буде із зайнятістю.

Я перетворив хобі на професію. Звичайно, через це складно отримувати задоволення від гри, як це було у школі. Тоді я міг робити все, що хочу. Зараз треба думати про те, що від моєї гри залежить рівень життя.

До того ж, коли це переходить у професію, з’являються контракти. По-перше, ти повинен відпрацьовувати термін угоди в команді – зазвичай це від пів року до трьох років. По-друге, ти маєш грати у команді з тими, з ким, може, й не хочеш грати.

Я досі отримую кайф від гри. Якби мені це не подобалося, я б цим не займався. Думаю, я міг би знайти собі іншу роботу. Та навіть у сфері кіберспорту я міг би бути корисний: галузі цінують людей, які знають її зсередини. Якщо мене влаштовуватиме професійне зростання, я можу грати ще щонайменше до 30 років. Якщо ні, то є очевидний варіант стати тренером, тому що відчуваю в собі до цього хист. Також можна працювати у структурі клубу, брати на себе обов’язки менеджера. А ще активно розвивається кіберспортивна аналітика, це також варіант.

Дохід

У професійних кіберспортивних командах гравці отримують заробітну платню. Зараз моя місячна зарплата становить 1000 доларів. Це те, що я отримую стабільно. Окрім того, є призові, з яких я отримую 80-85%, а решту віддаю роботодавцеві. Це залежить від кількості турнірів і призових фондів, але бувало, коли отримували й додаткові півтори тисячі доларів. У середньому – близько 500 доларів.

НАСКІЛЬКИ Я ЗНАЮ, У ДИСЦИПЛІНІ COUNTER-STRIKE: GO ПРОФЕСІЙНІ ГРАВЦІ ОТРИМУЮТЬ У КОМАНДАХ ВІД 500 ДО 2 000 ДОЛАРІВ НА МІСЯЦЬ. Але топові кіберспортсмени мають індивідуальні контракти, за якими можуть мати ставку й у кілька десятків тисяч доларів. В Україні та сусідніх країнах є люди, які отримують від 20 000 доларів. Зрозуміло, що у США це все множиться в рази.

У DOTA 2 ВСЕ ПРИБЛИЗНО ТАК САМО: є топи, які отримують дуже багато, і є команди середнього рівня, де гравці отримують від 500 доларів на місяць. В Україні та Росії є шість-вісім команд, у яких люди мають щомісяця по 1 500-2 000 доларів. Але в цій дисципліні є свої особливості: менше турнірів для команд середнього рівня, а отже, й менше можливостей показати себе; відповідно, менше організацій підтримують молоді команди і дають їм можливість прогресувати.

У FIFA ВСЕ ГІРШЕ, ЦЕ МЕНШ ПОПУЛЯРНА ДИСЦИПЛІНА. Не знаю, які зарплати у топових «фіферів», але грошей там точно значно менше. В Україні найбільш популярні CS і DOTA, в інших іграх себе важко проявити. Але за кордоном активно розвиваються нові дисципліни – насамперед Fortnite з мільйонними призовими. 

Мені на життя заробітку вистачає. До того ж у мене просто немає часу на те, щоб брати якісь додаткові роботи. Якщо ти хочеш чогось досягнути, треба присвячувати цьому увесь свій час. Раніше знаходив час на інші ігри, грав у Dota 2. Але сьогодні намагаюся проводити вільний час подалі від комп'ютера.

Витрати

У мене одна стабільна стаття видатків - їжа. Найчастіше їм удома, виходжу в супермаркет по готову їжу. Інколи виходжу в кафе. Інколи мама щось передає, тому що живе поряд. Зазвичай на місяць на ці витрати йде не більше як 300 доларів.

У мене є квартира, за оренду житла платити не потрібно. На транспорт я майже не витрачаю, тому що працюю вдома. Якщо треба кудись виїхати, їду на маршрутці. На таксі – тільки якщо поспішаю. У вихідні можу вийти десь погуляти з друзями в центрі.

Ще частину грошей закладаю на кишенькові витрати: доларів 200-300 на місяць просто десь зникає. То на відпочинок, то на одяг.

З подорожами складно, тому що розпланувати вільний час не вдається через нестабільний графік.

Источник: the-village.com.ua


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все