Середня зарплата працівника ІТ-галузі у 2018 році виросла на $140, ідеться у дослідженні Львівського ІТ-кластеру.
Що це за дослідження?
Львівський ІТ-кластер третій рік поспіль проводить дослідження галузі ІТ у Львові IT Research 3.0. Мета – з’ясувати, як розвивається сфера ІТ у Львові, як живуть та скільки заробляють її працівники. Такі дослідження дають можливість бізнесу розуміти, у якому напрямку потрібно далі будувати стратегію.
Як розвивалась галузь у 2018 році?
У 2018 році у Львові з’явилось 70 нових ІТ-компаній. Загалом у місті майже 320 фірм, які працюють в цій галузі. Тільки 10% з них – це великі компанії, які мають від 250-ти працівників. Найчастіше (51%) у компаніях працює до 50 спеціалістів.
Кількість ІТ-фахівців також збільшується з середньою річною динамікою 25%. За даними дослідників, станом на 2018 рік у Львові нараховується 20 000 — 21 000 ІТ-спеціалістів.
Поповнення людського капіталу здійснюється з двох джерел — це випускники ВНЗ та спеціалізованих курсів, а також внутрішня міграція.
Економічні показники
ІТ-галузь займає 21% усієї економіки міста. У 2018 році річний обіг грошей виріс на $100 млн і становить $618 млн.
Кожен львівський айтішник в середньому створює ще три робочі місця.
Хто працює у галузі?
У ІТ-галузі Львова працює 67% чоловіків та 33% жінок. Середній вік працівників – 28 років.
Кожен п’ятий працівник галузі у Львові є фрілансером. Майже 30% айтішників займаються додатковою діяльністю. А понад 2% викладають у навчальних закладах чи на курсах.
За рік середня зарплата працівника галузі ІТ у Львові зросла на $140. Тепер середня зарплата становить $1880 на місяць. Понад 80% з них заощаджують.
Що купують ІТ-шники?
27% працівників галузі за останні три роки купували нерухомість. І 9 з 10 з них робили ці покупки за власні накопичені гроші.
Абсолютна більшість працівників галузі купували квартири. Майже 67%, щоб зекономити, вкладали гроші у будівництво. Майже 14% купували готові квартири у новобудовах. А майже 15% з них придбали квартири на вторинному ринку.
Майже всі спеціалісти купували житло у Львові або біля нього. Тільки 8% придбали помешкання в інших містах України чи за кордоном.
Автомобіль мають понад 45% працівників ІТ у Львові. Але ті, у яких немає автомобіля, віддають перевагу не громадському транспорту, а щодня ходять пішки.
Третина львівських айтішників купували нове авто, решта – на вторинному ринку. Із тих, у кого є автомобіль, лише кожен шостий має їх два, і лише 1,5% мають два і більше автомобілі.
62% львівських айтішників протягом 2018 року користувалися послугами авіаперевезення і 82% з них здійснювали перельоти із міжнародного аеропорту «Львів» ім. Данила Галицького.
Куди літали і де відпочивали?
Більшість львівських айтішників у 2018 році подорожували з метою відпочинку. 74% з них подорожували Україною. 70% подорожували закордон, найчастіше у країни Європи.
Відпочивали в Україні:
- Карпати;
- Київ;
- Одеса;
- Тернопіль.
Закордонні напрямки:
- Польща;
- Німеччина;
- Туреччина;
- Італія;
- Іспанія.
Майже половина львівських айтішників упродовж 2018 року займались благодійністю. В абсолютній більшості випадків це була грошова підтримка.
Джерело: lviv.com
0 комментариев
Добавить комментарий