Серед робіт Ніколаса Руже - гід Вернера за основними кольорами, що зустрічаються в природі, інтерактивний підручник геометрії «Начала» Евкліда і реставрація ботанічної енциклопедії «Ілюстрації природного порядку рослин».
Веб-дизайнер та художник по візуалізації даних Ніколас Руже з Чикаго вже більше 20 років займається розробкою інтерактивних інструментів, інфографіки та плакатів, публікує дослідження і відправляє роботи на виставки.
Свої роботи він називає цифровим мистецтвом, а серед тематики робіт Руже останнього часу - відновлення і розміщення наукових робіт 19 століття в форматі інтерактивних сайтів. Завдяки його скрупульозності, роботи відрізняються високою деталізацією, оригінальністю і максимальною схожістю стилю на оригінал.
Ось кілька його робіт.
Класифікація кольорів Вернера
Німецький геолог Вернер розробив власну класифікацію кольорів мінералів в 1774 році, а в 1814 році художник Патрік Сайм адаптував її і видав в форматі кишенькового керівництва. За допомогою керівництва кожен відтінок можна зіставити з рослиною чи дорогоцінним камінням.
Класифікатором Вернера, наприклад, користувався Чарльз Дарвін під час експедицій для точності опису в нотатках.
Ружі відтворив систему кольорів Вернера з книги 1821 в форматі сайту-гіда для дизайнерів і доповнив її фотографіями-прикладами 10 вихідних кольорів, розбитих на 110 відтінків.
Для кожного відтінку вказано місцезнаходження в реальному світі (тварини, рослини, мінерали), а також основні кольори для створення відтінку.
Я створив цей проект, щоб поліпшити номенклатуру кольорів Вернера, додавши інформацію, яку хотів би дізнатися під час вивчення путівника. Наприклад, легкий перехід до будь-якого кольору, приклади та фотографії того, на що посилається Вернер для опису кожного кольору.
Також дизайнер включив в проект скани книги 1821 року, інформацію про метод класифікації кольорів Вернера і випустив серію плакатів з повним спектром кольорів і їх змішуванням.
Підручник геометрії Олівера Бірна, заснований на роботі «Начала» Евкліда
Математик Олівер Бірн в 1847 році опублікував підручник геометрії, який заснований на праці «Начала» давньогрецького математика Евкліда і був названий «одним із найдивніших і красивих книг 19 століття», пише видання My Modern Met.
У підручнику Бірн взяв за основу перші шість книг Евкліда і замінив текст теорем і формули на кольорові діаграми.
Від матеріалів Евкліда до інтерактивного підручника Руже
Руже відтворив підручник Бірна з максимальною наближеністю до оригіналу, а кожна схема була створена з дотриманням пропорцій і розмірів, щоб відповідати геометричним принципам Евкліда.
У блозі дизайнер докладно розповів про кожен крок, наприклад, роботі з пунктирними лініями, кутами і додаванні анімацій.
Формули в доказах теорем, які супроводжують схему, були доповнені формами для швидкого переходу до подробиць або елементів схеми. Також Руже повторив шрифт підручника, зокрема, накреслення старовинних математичних символів.
Крім книги, Руже випустив серію плакатів з усіма 269 ілюстраціями книги, які відтворені з геометричною точністю, впорядковані і позначені так, як і в оригінальному підручнику 1847 року.
На створення інтерактивного підручника Руже витратив близько двох місяців.
Каталог «Ілюстрації природного порядку рослин»
У 1868 році англійська художниця-ботанік Елізабет Твайнінг опублікувала ботанічний каталог в двох томах, до якого увійшли 160 розфарбованих вручну літографій рослин. Одна з особливостей каталогу - система класифікації, в якій рослини Великобританії об'єднані з рослинами інших країн, навіть якщо такі пари нечасто зустрічалися в природі.
Для початку Ружі відновив кожну ілюстрацію з оригінальних сканів книги - відтворив колірну палітру, очистив плями і інші позначки:
Після реставрації Ружі вручну виділив кожне з 772 рослин - для цього йому довелося протягом трьох місяців вивчати ботаніку, щоб розуміти, до якого квітки якої стебло відноситься. На одну квітку дизайнер витрачав від одного до чотирьох годин.
Кожна рослина в групі стало інтерактивним - воно підсвічується при натисканні, а в тексті і описі виділяється його назву, а також відзначено, до якого сімейства належить.
Також Ружі об'єднав рослини згідно згадками про їх схожості і побудував загальну діаграму зв'язків.
Крім інтерактивної енциклопедії дизайнер намалював плакат з усіма 160 ілюстраціями, упорядкованих так само, як і в книгах.
Збірник заміських особняків Великобританії і Ірландії
Реставрація шеститомної колекції з 240 ілюстрацій заміських особняків і пейзажів - це спільна робота художника Ф.О. Морріса, ілюстратора Олександра Лідона і друку авторства Бенджаміна Фоссета. Томи публікувалися з 1864 по 1880 рік.
Руже доповнив збірник геолокаційними мітками і інтерактивною картою особняків, а також випустив серію постерів.
Дослідження кольорової палітри обкладинок Scientific American
На святкування 175-річчя журнал Scientific American запропонував Руже вивчити візуальний стиль обкладинок всіх 5148 журналів, випущених з 1845 року.
Візуалізація розділена на дві частини: щотижневі і щомісячні випуски, для кожної обкладинки обрані п'ять основних кольорів.
Якщо навести покажчик на будь-яку частину зображення, можна побачити обкладинку року або місяця.
Оцифровка брошури друкованого пристрою ATF Typesetter B
У цій роботі Руже переробив 16-сторінкову брошуру в інтерактивний сайт, щоб потренуватися в технологіях і дизайні.
У блозі він пояснює, як організував композицію і написав для неї код: наприклад, для маленьких екранів йому довелося обертати текст і картинку, а також адаптувати сучасні шрифти під старовину.
Також для роботи він намалював п'ять тематичних плакатів.
0 комментариев
Добавить комментарий