Як дівчині зробити кар’єру в IT: формула «8-П» від Інни Макєєвої

  • 30 марта, 10:18
  • 4317
  • 0

Сфера інформаційних технологій у нашій країні стабільно зростає. Спочатку це був суто чоловічий бізнес, але сьогодні більш ніж чверть співробітників ІТ в Україні — це жінки. Яких висот вони можуть досягти в професії? І що для цього потрібно? Про це  Happy Monday  розповіла Інна Макєєва, директорка департаменту управління проєктами та бізнес-процесами в ІТ-дирекції компанії «Укртелеком». Вона поділилася власною формулою успіху, яку назвала «8-П».

Як дівчині зробити кар’єру в IT: формула «8-П» від Інни Макєєвої

1-П — Продукт

За кожною дією повинен стояти продукт, який вирішує чиюсь проблему чи спрощує роботу. Можна заробити, продаючи дешеве за більші гроші, але на цьому не можна зробити кар’єру чи побудувати бренд.

Для мене найцікавішою є робота з впровадження, тестування, розвитку, пошуку шляхів поліпшення продукту. Одним із таких був проєкт з впровадження системи управління персоналом «в полях» — Field Force Management (FFM) на базі платформи bpm’online. Це мобільний додаток у смартфоні або планшеті інженера, який дозволяє планувати завдання й ресурси, оптимізувати маршрути й у режимі реального часу контролювати, як підрядники чи виїзні бригади виконують роботи.

2-П — Пристосування

Сучасний світ дуже швидко змінюється. Виживає той, хто оперативніше пристосовується до реалій та реагує на зміни.

Наприклад, ми тричі змінювали підходи до впровадження одного з нових та складних продуктів компанії: змінювали процес розробки, цільову аудиторію, методологію впровадження. І тепер цей продукт швидше адаптується і приносить користь бізнес-замовнику. Краще підрахувати збитки й рухатися далі іншим шляхом, ніж застрягти у своїх прорахунках.

З-П — Пунктуальність

Якщо хоч одного разу показати своїм підлеглим неважливість дедлайнів, запізнитися, не виконати вчасно обіцянку, можна втратити авторитет за якихось пару хвилин. Тому краще завжди все спланувати, продумати завчасно й не вигадувати причин запізнення.

Так, коли я працювала бізнес-аналітикинею в одному з українських банків, у нас було правило: запізнився із виконанням завдання на одну годину — маєш наступне виконати на годину раніше. Такий підхід дозволяє ніколи не зволікати, адже паралельних завдань у кожного, як правило, не менше п’яти. І якщо з кожним затягувати, то на останнє, певно, просто б не залишилося часу.

4-П — Пріоритет

Це одна з найважливіших рис успішної людини — вміти вибрати головне й зосередитися.

Часто доводиться балансувати між сім’єю й роботою. Допомагає вміння вирішити, де я потрібна більше саме в цей момент, а що можна делегувати іншим.

5-П — Піклування

Щоби члени вашої команди могли ефективно працювати, подбайте про них. Про справедливу зарплату, зрозумілі графік і завдання, цікаве корпоративне життя, визнання досягнень команди.

Зараз у моєму прямому підпорядкуванні — 15 осіб, а вся функціональна вертикаль нараховує понад 100 осіб. Це — чоловіки, інженери. З колегами ми любимо грати у квести, флешмоби, беремо участь у зйомках відео та виїзних змаганнях із футболу, волейболу, настільного тенісу тощо. Таке ставлення дає мені наснагу творити, пізнавати нове, шукати ідеї для змін на краще.

6-П — Підтримка

Один у полі не воїн. Навіть найкращим потрібна допомога.

Завжди покладаюся на своїх колег у багатьох питаннях і довіряю їм як професіоналам, які мають досвід у вирішенні складних завдань. Ми одна команда, одна сім’я, бо більшу частину дня проводимо разом і знаємо один про одного майже все.

7-П — Переконливість

Щоби залучити оточуючих на свій бік, треба бути фанатом своєї справи, вірити у власну правоту, мати пристрасть. Тільки на перший погляд здається, що в бізнесі, особливо IT, немає місця емоціям. Так, цифри і звіти — це неймовірно важливі речі, але підкріпляйте їх любов’ю до своєї роботи і свого продукту.

Робочий графік досить напружений. Ранок починається зі спілкування з підлеглими — ділимося планами на день, звіряємося по проєктах. Потім зустрічі з замовниками та підрядниками, керівниками суміжних підрозділів. Після чого можна зайнятися підготовкою звітів, узгодженням усіх необхідних документів та плануванням зустрічей на наступний день або тиждень. Щоби завжди бути в тонусі, намагаюся не забувати про наступне правило.

8-П — Пауза

Вихідні на природі, день чи тиждень без гаджетів та інтернету (ІТ-шниці нелегко, але потрібно вводити такі обмеження), відпочинок у Карпатах чи на морі. Кожного дня, поспішаючи на роботу, зупиніться на пару секунд помилуватися гарним краєвидом чи випийте каву наодинці. Навіть маленькі дрібниці надихають і насичують новою енергією.

Кожній програмі, системі, техніці потрібна пауза, а тим паче, коли це «ніжна система». До речі, порада, яку я завжди даю чоловікам-програмістам: ставтеся до дівчат так, як ви ставитеся до своїх розробок, плекайте їх так само, як свої авто та техніку.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все