Як ми потрапили до TechStars, де нас оцінили в $3 млн: історія українського стартапу Go To-U

  • 30 января, 10:45
  • 4185
  • 0

Go To-U – український стартап, що з’явився у 2016 році у Львові. Це додаток для водіїв електромобілів, що допомагає знайти найближчу зарядку і зарезервувати її. Власникам бізнесу сервіс пропонує купити та встановити зарядну станцію.

27 січня проєкт потрапив до одного з топових світових фондів-акселераторів TechStars, де його оцінили у $3 млн.


Як працює Go To-U

У стартапі три рівноправні засновники: Назар Шимоне-Давида, Лєна і Люба Артеменко. Разом команда налічує 17 людей. 

«Денис Кравченко, який постійно знаходиться у США, відповідає за розробку, в нього великий досвід в сфері комплексних ІТ-проєктів. Ми обираємо людей, які знають, що треба працювати на результат, а результат роботи дуже легко побачити, як, наприклад, зараз», – говорить Назар.

Додаток є посередником між тими, хто має пункти зарядки, та водіями електромобілів. Через Go To-U водій резервує зарядку, яка йому підходить, обирає час та місце.

«Таким чином ми усуваємо можливість виникнення черги чи страху, що зарядка буде неробочою чи зайнятою на невизначений час», – говорить співзасновник.

Як ми потрапили до TechStars, де нас оцінили в $3 млн: історія українського стартапу Go To-U

Додаток Go To-U

Аналогів додатку наразі немає, тому розробники часто помічають, що їх пробують копіювати. Наразі стартап швидко росте і старається впроваджувати найкращі світові практики побудови правильних процесів, як самого розвитку платформи, так і виходу на нові ринки.

«Ми запровадили можливість власникам зарядок керувати процесами через віртуальний офіс. По суті, ми надали програмне забезпечення з можливістю інтеграції з будь-яким зарядним пристроєм, який підтримує відповідний протокол зв‘язку», – розповідає Назар.

Стартап заробляє на щомісячній підписці, а також отримує комісію – в середньому €5 від кожної зарядки.

Тисячі станцій та резерв готельного номера

За ці два роки кількість пунктів для заряду в додатку Go To-U зросла до понад 60 тис. по всьому світу. Також проєкт інтегрувався з Booking, що дозволяє в декілька кліків зарезервувати і зарядку, і готельний номер. Кількість активних користувачів налічує близько 4 тис., за останній місяць вони скористались додатком майже 30 тис. разів.

«Також з‘явилась інтеграція з TripAdvisor: тепер можна швидко побачити, що цікавого є навколо місця зарядки. Ми фактично ставимо користувацький досвід на перше місце», – розповідає співзасновник стартапу Назар.

Go To-U продає та встановлює зарядні пристрої не тільки в Україні, а й у Польщі, Таїланді, є партнери по розвитку інфраструктури у Казахстані, Грузії і тепер Португалії. 

Як ми потрапили до TechStars, де нас оцінили в $3 млн: історія українського стартапу Go To-U

За два роки стартап взяв участь у двох європейських програмах: «кліматичний ваучер» для розбудови клієнтської частини бек-офісу на €50 тис на та акселераційна програма ImpactConnected Cars від фонду Horizon2020 на €60 тис. Всього за роки існування стартапу в проєкт було інвестовано понад €350 тис.

Як потрапили до TechStars

Співзасновники стартапу познайомилися з керівником теперішньої програми на Demo Day європейського акселератора Impact Connected Car. Тоді їм і запропонували податись у TechStars. 

«Варто зазначити, що у європейських програм і американського акселератора концептуально різні підходи відбору учасників. Перші ризикують грошима з фонду європейського союзу, а другі – власними фінансами. Приватні інвестори в першу чергу думають про свій успіх разом з командою стартапу», – розповідає Назар.

Відбір проходить раундами конференц-дзвінків, всього їх п’ять. За цей час інвестори спілкуються з командою, дивляться на внутрішню мотивацію та з’ясовують, чи дійсно засновники здатні будуть робити те, що обіцяють. Весь процес відбору триває чотири місяці.

Як ми потрапили до TechStars, де нас оцінили в $3 млн: історія українського стартапу Go To-U

Простір OGR в Турині. 

«На час програми ми переїхали у Турин. Програма триває 3 місяці і проводиться у щойно перебудованому просторі OGR, це просто унікальне місце, створене з відновленого ремонтного депо потягів», – говорить співзасновник Go To-U.

Знання від успішних засновників компаній та зустріч з майбутніми партнерами

Директор програми і ментори у TechStars – це успішні і практикуючі засновники компаній, які раніше пройшли подібним шляхом. Цей досвід вони передають учасникам. 

«Під час навчання відбуваються зустрічі з майбутніми ймовірними партнерами і підготовка до фактично першого раунду інвестицій, в успішності якого ментори є не менш зацікавленими ніж ми», – резюмує Назар.

Кожного дня проходить по 10-12 менторських сесій. Учасникам потрібно показувати ріст основних показників і працювати з віддаленою командою над досить комплексним продуктом.

В кінці програми, 23-го квітня, пройде Demо Day перед інституційними інвесторами і партнерами.

Що дає участь у акселераторі

В сучасному світі де є десятки тисяч стартапів, і кожен з них заявляє, що він «наступний Facebook чи Uber», інвесторам дуже важко розібратись наскільки це правда, бо самі вони не є експертами. Тому дуже важливо, щоб хтось інший проробив цю роботу.

«Ми працюємо поки в нішевому сегменті світу електромобілів, який якраз переходить у масовий. Тому нам досить непросто пояснювати нашу бізнес-модель, бо ми розвиваємось як Booking, надаючи послуги з резерву та встановлення зарядок, а може здатися, що як Google Maps з пунктами підзарядки», – говорить Назар.

Тому підтримка TechStars – це як знак якості для майбутніх партнерів і інвесторів. Адже Go To-U планують стати глобальним рішенням для інфраструктури зарядних станцій та приділити максимальну увагу кінцевому споживачу, аби він був задоволений сервісом.

Джерело: MC.Today


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все