Як окремі ініціативи можуть зруйнувати ідею Diia City

  • 12 октября, 05:09
  • 4105
  • 0

Вже більше року йдуть палкі дискусії щодо ідеї та реалізації проєкту Дія сіті. Результати спільного обговорення представників ІТ-індустрії, найбільших асоціацій, кластерів та Мінцифри знайшли відображення у законі 1667-ІХ, прийнятому Верховною Радою та підписаному Президентом України.

Але ключовою частиною Diia City є саме податкові умови для бізнесу, щодо важливості збереження яких позиції ІТ-індустрії та Мінцифри були погоджені. 

Але 6 жовтня Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики у другому читанні почав розгляд радикальних правок, які спотворюють саму ідею проєкту Diia City.

Чому законопроєкт у такому вигляді не спрацює

Податковий комітет ЕВА та найбільша ІТ-асоціація IT Ukraine направили до Комітету офіційні листи, підкреслюючі, що IT-індустрія наполягає на відхиленні Комітетом критичних правок-ініціатив, які знищать основну ідею законопроєкту та спричинять шкоду усьому IT-бізнесу України, а саме:

— Ініціатива зі збільшення податкового навантаження на галузь. Kharkiv IT Cluster наполягає на збереженні зафіксованого у першому читанні та рекомендації комітету податкового навантаження для гіг-працівників та тих, які працюють за трудовим контрактом, а саме 5% ПДФО; ЄСВ – у розмірі мінімального страхового внеску, податок на виведений капітал (ПнВК) – 9%.

— Ініціатива з обмеження преференцій оподаткування зарплати фахівців по певним професіям. Kharkiv IT Cluster підкреслює важливість збереження концепції надання пільг для резидентів Diia City та всіх фахівців, залучених до роботи з резидентами, без обмеження професіями чи посадами.

— Ініціатива з обмеження взаємодії ІТ-компаній з ФОП як для тих, хто оподатковується ПнВК, так і тим, хто залишається на непільгових умовах 18% податку на прибуток. Kharkiv IT Cluster просить не підтримувати необґрунтоване та дискримінаційне обмеження взаємодії резидентів Diia City з ФОПами при використанні звичайного податку на прибуток.

— Ініціатива зі зменшення перехідного періоду для тих резидентів, які обирають ПнВК до 1-2 років. Kharkiv IT Cluster наголошує на критичності збереження перехідного періоду на термін не менший за 3 роки тільки для ПнВК, задля забезпечення комфортного переходу ІТ-компаній на нові умови, без втрати операційної ефективності.

— Ініціатива зі зміни гарантій стабільності податкового навантаження. Kharkiv IT Cluster просить зафіксувати гарантії непогіршення податкових умов на термін, зафіксований в рамковому законі (25 років).

— Ініціатива зі збільшення регуляторного тиску на резидентів Diia City, запроваджуючи додаткові перевірки відповідності критеріям з боку податкової, крім вже зафіксованих декларативних умов входження із обов'язковим незалежним аудитом. Kharkiv IT Cluster наполягає не підтримувати правки про додаткові перевірки резидентів Дія City, задля запобігання додаткового тиску на бізнес та корупційних ризиків.

Представники Харківського ІТ Кластера, разом з іншими представниками ІТ-індустрії, Мінцифри та іншими стейкхолдерами брали участь у багатоогодинних зустрічах-обговореннях поданих правок. 

Ми чітко розуміємо, що прийняття навіть однієї з вказаних ініціатив може суттєво погіршити умови для ІТ-бізнесу та зруйнувати концепцію Diia City. Тому ми закликаємо представників влади не підтримувати вищевказані правки у законопроєкт 5376. 


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все