Як працювати вдома і не втратити продуктивність: досвід IT-компаній

  • 25 апреля, 13:09
  • 4274
  • 0

Карантин на всій території України продовжили до 11 травня. Тож більшість українців продовжуватимуть працювати дистанційно. Як налагодити робочий процес вдома, щоб не втратити ефективність, та які загрози існують для працівників та роботодавців.

Ризики віддаленої роботи

ІТ індустрія в Україні є дуже гнучкою та мобільною сферою. Та як каже Голова Вінницької ІТ Асоціації Дмитро Софина, тут не все так однозначно.

Як працювати вдома і не втратити продуктивність: досвід IT-компаній

За його словами, дистанція робота може знижувати ефективність. Щоправда, це більше стосується великих IT-компаній. Якщо брати до уваги невеликі компанії – тут вже не така помітна різниця – це офіс чи дистанційна робота.

"Віддалена робота підходить для дизайнерів, працівників креативної індустрії, фахівців з відео контентом тощо, адже є конкретне завдання і терміни. Однак, якщо говорити про програмування або тестування, то термін розтягується на рік і більше, і тут стає складніше "витягнути" з працівника більше", – каже Софина.

Ще один ризик – тривала дистанційна робота може викликати депресію. Адже люди потребують соціальних контактів.

Тим часом Олександр Левченко, IT-директор ЛІГА:ЗАКОН, попереджає, що робота здому не може використовувати усі засоби безпеки, які діють в офісі. Таким чином важливі дані компанії можуть стати легкою здобиччю для хакерів.

Як не втратити продуктивність

Видання The Wall Street Journal.підготувало матеріал, де вказано кілька порад, які мають підвищити продуктивність роботи вдома.

Робота віддалено для менеджера

  • Перевірка готовності

Якщо ви працюєте менеджером, маєте свій проєкт, то перед виходом на карантин варто переконатись, чи у ваших співробітників є все необхідне. Варто подумати про «текстовий карантин», щоб кожен перевірив свій домашній комп’ютер, доступ до робочих сервісів та інших інструментів.

  • Встановлюємо правила

Варто обговорити правила, адже робота віддалено вносить корективи у роботу. Наприклад, узгодження виходу на роботу, час на обід, та інші робочі моменти. Подумайте, про комунікацію, виберіть програми для листування та відеодзвінків.

Віддалена робота для працівника

Уточніть питання щодо контактів між колегами та керівництвом, щоб нагальні питання можна було виконувати оперативно. У багатьох месенджерах можна встановлювати статуси – це теж може стати у нагоді.

Стежити за тим, щоб бути доступним так, ніби ви перебуваєте в офісі, щоб швидко виконувати завдання керівництва. Віддалена робота – не привід потай займатися іншими справами.

Як працювати вдома і не втратити продуктивність: досвід IT-компаній

Робота здому: подумайте про шумоподавлюючі навушники 

Як організувати робоче місце вдома?

Як вже згадували, треба перевірити готовність домашнього комп’ютера для 8-годнної роботи. Подбайте заздалегідь, де ви будете працювати. Не в кожного вдома є спеціально відведене місце, а лежачи на дивані довго не пропрацюєш.

Також простежте, щоб це домашнє робоче місце не мало відволікаючих елементів.

Дотримуйтеся такого ж робочого розкладу, як зазвичай. Зробіть так, щоб відділити роботу та особисте життя. Нагадайте своїм співмешканцям, що ви перебуваєте на роботі. Подумайте про купівлю шумоподавлюючих навушників. Вони допоможуть позбутися від навколишнього шуму.

Що кажуть представники галузі

Денис Никитчук, директор Softkey.ua

Інтернет-супермаркет програмного забезпечення Softkey.ua готовий до запровадження внутрішнього карантину та віддаленої роботи з дому.

Ми вже давно перевели в "хмару" основні робочі системи, доступ до яких організовано через VPN-канал. Співробітникам достатньо взяти з собою корпоративний ноутбук, щоб отримати з будь-якого місця захищений доступ до потрібного хмарного сервісу — CRM, системи обліку продаж, корпоративного порталу, електронної пошти.

Що ж стосується телефонних переговорів з партнерами, то ми організували робоче місце вдома через застосування програмних клієнтів типу softphone, встановлених на корпоративних ноутбуках. Таким чином, співробітнику достатньо скористатися головною гарнітурою, щоб приймати дзвінки на офісний номер телефону. Оскільки компанія вже давно перейшла в бізнес-комунікаціях з партнерами на електронний документообіг, то нам не потрібні навіть принтери. Водночас, наша бухгалтерія все ще іноді вимушена друкувати документи, і це єдине, що прив’язує до офісу.

Марина Ткаченко, PR Manager у Scalors

Через спалах COVID-2019 та введенням карантину, усім доводиться пристосовуватись, IT-сфера не виключення. Віддалена робота – це нормальна практика для технічних спеціалістів. Особливо, серед компаній, що спеціалізуються на послугах аутсорсингу та аутстафінгу. Тому карантин критично не впливає на продуктивність.

Як працювати вдома і не втратити продуктивність: досвід IT-компаній

Scalors поки працюють в офісі 

За рекомендацією менеджменту та клієнтів більшість спеціалістів, які співпрацюють зі Scalors повністю перейшли на віддалену роботу з дому. Ми довіряємо нашим колегам та впевнені, що така практика допоможе зберегти здоров'я. Проте, ми не зачиняємо офіс, адміністрація продовжує працювати у звичному режимі для охочих продовжити роботу на своєму робочому місці. Всі поїздки за кордон за запрошенням клієнтів були скасовані. Комунікація з членами команд та менеджментом повністю перейшла на дистанційний формат.

Також ми поповнили наші запаси санітайзерів та поширили інформацію про необхідні дії аби вберегти себе та колег від зараження коронавірусом.

Дмитро Суслов, директор українського "Бітрікс24"

Якщо бізнес – не виробництво чи торгівля, або не вимагає особистої фізичної взаємодії с людьми, то компанія зможе легко перелаштуватися на віддалену роботу всієї команди. Це можна зробити без будь-якої шкоди для робочого процесу та якості послуг – головне мати чіткий план і всі необхідні інструменти.

Коли ми дізналися про карантин, то зробили повний аудит ключових процесів. Виявили 2 слабких місця — офісну телефонію та прив'язку деяких процесів бухгалтерії та партнерського відділу до офісу. Перше питання було вирішене технічно всього за 4 години, друге питання потребувало лише організаційних заходів.

Тож від 16 березня наша команда працює дистанційно. Усі працівники отримали рекомендації про режим такої роботи, а також прохання уникати людних місць як у робочих, так і особистих цілях. Якщо ж комусь знадобиться приїхати в офіс, можна скористатися послугами корпоративної служби таксі, аби уникати натовпу в громадському транспорті.

Вже оголосили, що з 16 березня працюють віддалено і деякі з наших партнерів – IT-компанії, котрі впроваджують Бітрікс24. Впевнений, що це не позначиться на якості роботи, адже вони забезпечені інструментами і знають, як взаємодіяти з клієнтами онлайн.

GlobalLogic

Ми уважно відстежуємо ситуацію, яка склалася як в світі, так і в усіх країнах присутності GlobalLogic ще з середини січня.

Превентивно реагуючи на швидко мінливий стан справ, ми вже прийняли низку заходів і постійно робимо додаткові, щоб знизити ризики для здоров'я наших фахівців і зберегти ефективне виконання всіх проектів компанії і наших клієнтів.

Як працювати вдома і не втратити продуктивність: досвід IT-компаній

90%  спеціалістів компанії працюють віддалено 

Зараз понад 90% наших інженерів як в Україні, так і в світі перейшли на віддалений режим, щоб дотримати розпорядження місцевої влади та знизити всі можливі ризики для їх здоров'я і здоров'я їхніх сімей. Тим, кому ще якийсь час важливо перебувати в офісі, компанія надає максимальне сприяння і забезпечує всі необхідні заходи турботи про їхнє здоров'я.

Ми приділяємо велику увагу внутрішніх комунікації і постійно тримаємо наших фахівців в курсі усіх новин і змін, оперативно реагуємо на запити наших фахівців.

Як компанія ми робимо все можливе, щоб поза офісом всі наші фахівці могли ефективно виконувати свої проектні завдання. Ця ситуація не впливає на наші чинні проєкти і співробітництво з нашими клієнтами. Піклуючись про безпеку даних компанії і наших клієнтів, ми використовуємо виключно захищене корпоративне обладнання та багаторівневий захищений доступ до корпоративної мережі.

Ми сподіваємося, що ситуація покращиться і через якийсь час ми повернемося в звичний режим, при цьому уважно стежимо за зміною ситуації і маємо детально опрацьовані плани у відповідь на всі ймовірні сценарії розвитку подій. Нашою метою було і залишається максимальна безпека наших людей і нульовий вплив на бізнес і проекти наших клієнтів.

Джерело: 24tv.ua


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все