Як правильно "зайти" в відпустку і не звільнитися після неї. Поради ЕРАМ Ukraine

  • 1 августа, 09:51
  • 4928
  • 0

Автор: Євгенія Назарчук, менеджер програм з розвитку керівників ЕРАМ Ukraine

Вітаємо, ви йдете у відпустку! А нагадайте, а для чого вона вам?

Важливо розуміти її призначення. Часто люди прагнуть таких канікул, щоб відновитися після роботи, "втекти в рай".

В ідеалі варто організувати свою роботу так, щоб використовувати відпустку виключно для наповнення новими враженнями, погляду на життя з іншого ракурсу. Але цей світ не ідеальний. Бувають важкі проекти, перепрацювання, і тому часом ми використовуємо її для того, щоб "робити нічого".

Справа в тому, що життєві сили, енергія необхідні нам, насамперед, щоб жити – ходити, думати, їсти,  тобто виконувати набір фізичних та розумових дій. Це обов’язкові витрати, які ми не можемо скасувати.

Як правильно "зайти" в відпустку і не звільнитися після неї. Поради ЕРАМ Ukraine

Для праці, творчості, виготовлення нових продуктів (щоб це не було), потрібна додаткова, вільна енергія. Коли для цього використовується енергія, призначена для життя, це стає помітно – ми просто "здуваємося". Але це вже тема іншої розмови.

Проведіть невеликий тест.

Вранці запитайте себе: "Чи є в мене досить сил, енергії для виконання своїх щоденних задавдань?".

Якщо протягом двох тижнів відповідь на це ранкове питання негативна, варто задуматися про перепочинок. Схоже, ваш мозок та тіло посилають сигнал про перезарядку.

Також обміркуйте, скільки часу потрібно саме вам для відновлення. Зважте, що люди – заручники звички, тому для виходу з повсякденного робочого режиму та переключення у "режим відпустка" знадобиться кілька днів. Вистачить вам тижня, 10 днів чи потрібно пів місяця – це питання індивідуальної потреби.

Повертаючись до заголовку про вихід з відпустки, запам’ятайте:

Правило № 1: Щоб легко вийти з відпустки, необхідно правильно в неї "зайти" і повноцінно в ній бути.

Сплануйте час, тривалість і саму можливість відпустки. Якщо маєте закрити великий проект, то логічно запланувати відпустку після його завершення.

Перегляньте свої поточні зобов’язання та список завдань, які можуть припасти на період відпустки. Максимально вирішіть питання, які від вас залежать. Фраза "повернусь, потім розберусь", полегшуючи вам життя перед відпусткою, створює "загрози завалу" після.

"Прилаштуйте" всі ваші задачі. Домовтеся, хто і з яких питань може вас підстрахувати, але знайте міру – в людей є також свої обов’язки.

Повідомте вашим колегам, партнерам про заплановану відпустку і необхідність закрити питання до певної дати або перенесіть вирішення на пізніше.

Створіть форму автоматичної відповіді для листів з інформацією, до кого можна звернутися і з яких питань у період вашої відсутності. Попередьте, що ви не будете на контакті у цей час. І справді не будьте)

Йдучи у відпустку, ідіть по-справжньому. Не займайтеся самообманом. Люди з ноутбуками на березі моря не відпочивають повноцінно, не відновлюються і, відповідно, не будуть мати тієї самої вільної енергії, за якою, власне, і йшли у відпустку.

Погано відпочиваєш – погано працюєш. І навпаки. Цей цикл взаємозв’язаний і безкінечний. Енергія не виникає нізвідки (її треба отримати, наприклад, із вражень під час відпустки) і не зникає в нікуди (ви витрачаєте її на задачі, які тримаєте в голові, на додаткове вирішення питань, хвилювання, сумніви і т.д.).

Відновлені сили під час відпустки – це теж робочий інструмент. Навряд чи ви б захотіли працювати зі зламаним або розрядженим гаджетом. Замість ноутбуку краще візьміть цікаву книжку, яка вас додатково надихне.

Як правильно "зайти" в відпустку і не звільнитися після неї. Поради ЕРАМ Ukraine

Припустимо, ви скористались порадами і класно відпочили. Повертаєтеся до роботи сильними і рішучими, але з’являється відчуття, що навалюється купа справ (навіть, якщо насправді не навалюється, але відчуття реальне).

Для збереження  максимально довгого  наповненого стану знадобиться наступне правило:

Правило №2: Виділіть собі час для переходу від режиму "відпустка" до режиму "робота".

Заплануйте, що у вас буде півдня чи кілька перших днів (це індивідуально) після повернення. Це і буде перехідний поблажливий режим. Без паніки і почуття провини, що не викладаєтеся на повну.

Повірте, це дуже доросле рішення.

Також зверніть увагу на такі рекомендації:

  1. Визначте свою норму та навчіться дозувати роботу на день. Оцініть, скільки задач ви зможете зробити в перші дні після відпустки. Не забувайте, ваша продуктивність зараз схожа на продуктивність людини, яку розбудили посеред міцного сну.
  2. Будьте готові до відчуття "навалилося і все пропало". Це може бути. І це нормально для періоду після відпустки. Зрозумійте, скільки сил у вас є, на які задачі ви можете їх витратити. Звісно, ви можете взяти на себе все й відразу. На це підуть накопичені "відпускні" сили, але за два тижні знову чекайте відчуття необхідності відпочинку.
  3. Поповнюйте свій ресурс. Дуже допомагає мати перелік всього, що вас наповнює, радує. Це можуть бути прості, часто безкоштовні речі. Наприклад, обійми з домашнім улюбленцем, прогулянка в парку з друзями, відпочинок біля річки. Проте, у вас він буде інший. І важливо періодично його оновлювати, оскільки якісь пункти перестають працювати або з’являються нові.
  4. Згадайте, що саме радувало вас на відпочинку. Протягом першого тижня намагайтеся ці радісні елементи вплітати у повсякденне життя. Створіть свої "відпускові якорі". Наприклад, якщо вам довелося спробувати нову, фантастично смачну страву, спробуйте приготувати її вдома. Або організуйте зустріч з учасниками вашої спільної подорожі чи розмістіть фото з відпочинку над робочим столом. Це буде повертати вас у ті місця та події, де вам було добре.

На завершення, важливо зрозуміти природу стресу після відпустки. Найбільше нас травмує/напружує разючість зміни.

Якщо у відпустці була нірвана, а на роботі тяжіє список справ із безліччю пунктів на сьогодні, – зустрічайте досадний стрес. Проте, у разі створення часового буферу турботи про себе на перший період, це дозволить плавно вийти з відпустки.

Источник: www.pravda.com.ua


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все