Які українські виші найкраще готують “айтішників”

 • 9 июня, 12:49
 • 4232
 • 0

По материалам: Dou 

Програмісти порекомендували університети, до яких варто вступати для здобуття IT-спеціальності. Перше місце розділили Києво-Могилянська академія та Український католицький університет. Відповідне дослідження провів портал спільноти програмістів DOU.ua

Які українські виші найкраще готують “айтішників”

“Цього року багаторічний лідер рейтингу НаУКМА розділив першу сходинку рейтингу з УКУ (Українським католицьким університетом). Готовність рекомендувати НаУКМА цьогоріч складає 9,4 бала з 10, а УКУ — 9,3 бала з 10 (різниця між оцінками цих університетів статистично незначна)”, – йдеться у повідомленні.

 1. На третьому місці – Чорноморський університет ім. Петра Могили (7,8 бала з 10).
 2. Четверту сходинку посідає Харківський національний економічний університет ім. Кузнеця (7,7 бала з 10 балів).
 3. На п’ятому місці – ДонНУ ім. В. Стуса (7,7 бала з 10).
 4. Харківський національний університет електроніки опинився на шостому місці ( 7,4 бала з 10).
 5. Сумський державний університет – на сьомому місці (7,07 бала з 10).
 6. Київський національний університет ім. Шевченка – на восьмому місці (6,9 бала з 10).
 7. Чернівецький національний університет ім. Федьковича – на дев’ятому місці (6,6 бала з 10).
 8. На десятій сходинці рейтингу – Львівський національний університет ім. Франка – 6,3 бала з 10.

Згідно з дослідженням, українські ІТ-спеціалісти не надто схильні рекомендувати виші, у яких вони навчалися: у середньому готовність рекомендувати свій виш чи факультет становить 6,1 бала з 10.

При цьому українські IT-спеціалісти рекомендують отримувати вищу освіту: 69% з них рекомендують українські університети, 24% — університети за кордоном.

Окрім цього, учасники опитування наголошували на важливості самоосвіти, оскільки, на їхню думку, сучасний український університет не може дати випускнику всі необхідні знання.

Також популярною є порада з 1-2 курсу шукати стажування чи роботу в ІТ-компаніях, щоб розуміти, які знання та навички реально потрібні спеціалісту.

Опитування проводилося з 15 квітня по 7 травня 2019 року на сайті DOU.ua. Цього року в опитуванні взяли участь 3038 респондентів, які навчаються чи закінчили український виш.0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все