Як змінились умови праці для IT-фахівців у зв'язку з повномасштабною війною

  • 26 июня, 18:28
  • 4306
  • 0

Рекрутингова агенція ITExpert провела дослідження, щоб вивчити, як змінилися соціальний пакет та інші умови праці для IT-фахівців у зв'язку з повномасштабною війною.

 Основні висновки дослідження такі:

  • Збільшення конкуренції: У зв'язку з воєнним конфліктом, попит на IT-фахівців значно зріс. Компанії змушені змагатися за таланти, що призвело до підвищення рівня конкуренції на ринку праці.
  • Зростання заробітної плати: За результатами дослідження було виявлено, що багато IT-компаній змушені підвищувати заробітну плату, щоб привернути та утримати талановитих фахівців. Умови праці стали більш вигідними для IT-спеціалістів.
  • Розширений соціальний пакет: Незважаючи на напружену ситуацію, багато компаній розширили свій соціальний пакет для працівників: додаткові медичні страхування, підтримка психологічного здоров'я та більш гнучкі умови роботи.
  • Зміни в режимі роботи: Багато IT-компаній переглянули свої режими роботи, надаючи більше можливостей для дистанційної роботи та гнучких графіків. Це допомагає пристосуватися до нових реалій та забезпечувати комфортніші умови для працівників.
  • Зміна пріоритетів: Дослідження вказує на зміну пріоритетів IT-фахівців. Більшість з них надають перевагу компаніям, які забезпечують стабільність.

Два роки тому більшість опитаних компаній, що наймали джуніорів були переважно  в Києві, Харкові та Львові, при цьому Харків займав лідируючу позицію. Однак, ситуація змінилася і вже у минулому році найбільшу кількість початківців роботодавці запросили у Львові (1051) та Києві (882). Також було найнято понад 200 осіб у Дніпрі, Харкові та Івано-Франківську. Хоча в обмеженому обсязі, джуніорів наймають у всіх регіонах України.

Майже половина компаній, що були опитані, не мають планів наймати початківців. Ті, хто все ж планують набрати джуніорів у 2023 році, збираються робити це в обмежених обсягах, до 20 або 50 спеціалістів.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все