Забути про перфекціонізм! Як наснага до досягнення ідеалу може стати перешкодою на шляху до успіху та розвитку в роботі й кар'єрі.

 • 18 июля, 19:34
 • 4490
 • 0

Перфекціонізм, часто сприймається як позитивна риса, а не проблема. Може здатись, що немає нічого поганого в тому, щоб ставити високі стандарти і прагнути до ідеалу. Однак, насправді, прагнення до бездоганності може виявитися шкідливим для вашого професійного розвитку.

7 ознак перфекціоніста:

 1. Надто високі стандарти: бажання мріяти велико, але без уточнень і кроків.
 2. Критичність і вимогливість до своєї роботи: навіть після завершення проекту, який всі хвалять, ви все одно вважаєте, що могли б зробити краще.
 3. Відкладання важливих справ через страх не відповідати своїм високим стандартам.
 4. Страх невдачі, який перешкоджає ризикувати, спробувати щось нове та розвиватися.
 5. Зосередженість на деталях, а не на кінцевій меті: ви витрачаєте багато часу та енергії на дрібниці, замість досягнення загального результату.
 6. Неспроможність делегувати: здається, що ніхто, окрім вас, не зможе виконувати роботу на такому ж високому рівні.
 7. Високий рівень занепокоєності, іноді навіть стресу через постійне відкладання та тиск дедлайнів.

Більшість людей сприймає перфекціонізм як позитивну рису і навіть пишається нею. Часто він включається до списку характеристик, якими люди пишаються. Але мало хто визнає, що перфекціонізм не завжди приносить бажані результати і, насправді, може стати перешкодою для успіху. Варто зрозуміти, що досягнення певного балансу та відсутність надмірного перфекціонізму можуть бути корисними.

Причини позбутись перфекціонізму:

 1. Перфекціонізм сприяє прокрастинації: Встановлення надзвичайно високих стандартів може призвести до відкладання початку роботи, порушення дедлайнів і зміщення інших завдань, що впливає на професійну репутацію та самооцінку.

 2. Перфекціонізм сприяє вигоранню: Надмірна увага до дрібниць і непримиренність до недосконалостей можуть викликати виснаження і втрату сил для виконання роботи.

 3. Перфекціонізм заважає зростанню: Страх невдачі та прагнення до ідеалу можуть утримувати вас від прийняття нових викликів та спробування нового, що уповільнює ваш розвиток і може втратити цінні можливості.

 4. Перфекціонізм знижує продуктивність: Переконання, що все повинно бути ідеальним, може спричинити перенавантаження, витрату часу на незначні деталі і відволікання від головної мети.

 5. Перфекціонізм погіршує самопочуття: Постійна самокритика і невдоволеність недосконалістю можуть впливати на ваше емоційне благополуччя та спричинити стрес.

Відкрийте своє унікальне "я". Ретельно роздивіться в собі те неповторне, що може принести позитивні зміни у світ, і дозвольте собі відчути захоплення цим. Кожна людина має свою власну місію, і ніхто, окрім вас, не може її виконати. Ця унікальність, ця особливість захоплює і дійсно викликає закоханість. Коли ви полюбите себе, ви будете менше захоплюватися безкінечним прагненням до ідеальності, яка насправдіне має значення.

Як подолати внутрішнього перфекціоніста:

 1. Переоцініть свої стандарти: Реалістично оцінюйте свої вимоги до себе і своїх результатів. Розумійте, що ідеальність недосяжна, і приймайте свої досягнення, навіть якщо вони не є бездоганними.

 2. Розробіть план дій: Розбийте великі завдання на менші кроки і керуйтеся планом. Це допоможе вам уникнути перенавантаження і зосередитися на досягненні поставленої мети.

 3. Впроваджуйте гнучкість: Навчіться приймати недосконалість і бути готовими до змін. Вибачайте себе за помилки і використовуйте їх як можливість для вдосконалення та розвитку.

 4. Використовуйте позитивне мислення: Зосередьтеся на своїх досягненнях, навчайтеся відмічати і відзначати свої успіхи, навіть невеликі. Розвивайте оптимістичний настрій і віру в свої можливості.

 5. Практикуйте самозаохочення: Вітаєте себе за зусилля, які ви прикладаєте, і нагадуйте собі про важність процесу розвитку, а не лише про кінцевий результат.

 6. Звертайтесь за підтримкою: Розмовляйте з довіреними людьми про свої переживання та внутрішні блоки. Здатність поділитися своїми емоціями і отримати підтримку може допомогти подолати перфекціоністські тенденції.

 7. Вчіться відпускати: Розумійте, що деякі речі можуть бути поза вашим контролем і не завжди потребують вашої досконалості. Вивчайте навички примирення з недосконалістю та відпускання зайвого стресу.

Зверніть увагу, що подолання перфекціонізму — це процес, який може зайняти час. Будьте терплячими з собою і відносьтеся до цього як до постійного самовдосконалення.


Теги: робота
0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все