Запрацювали імміграційні квоти для іноземних ІТ-спеціалістів

 • 23 июля, 10:13
 • 4523
 • 0

З 21 липня  іноземні ІТ-спеціалісти можуть подавати документи на отримання дозволу на імміграцію.

Уряд визначив квоти імміграції на 2020 рік ще у березні. У межах встановленої квоти українські ІТ-компанії дістануть можливість працевлаштувати додатково 5 000 висококваліфікованих ІТ-спеціалістів на майже постійній основі. Залучені в межах квоти працівники отримають посвідку на постійне проживання. Таким чином, вони можуть 10 років вільно жити та працювати Україні.

Що дають квоти?

 Розвиток та кар’єра

 1. 10 років вільного проживання та роботи в Україні;
 2. працевлаштування іноземних громадян здійснюється на тих самих умовах, що й для громадян України;
 3. можливість реєстрації фізичної особи-підприємця з метою провадження власного бізнесу.

Мінімум дозвільних обмежень 

 1. не потрібно отримувати щорічні дозволи на застосування праці іноземців та осіб без громадянства. Особа може необмежену кількість разів виїжджати за межі України та повертатись до України без необхідності оформлювати візу;
 2.  не потрібно привязуватися до конкретного місця чи посади.

Права та можливості 

 1. отримання віз для поїздки в інші країни на території України; 
 2. пріоритетне право на отримання громадянства України. 

Імміграція для родини 

 1. Іноземці мають можливість іммігрувати до України разом зі своєю родиною. 

Як отримати квоту?

Крок 1. Підготовка

Зібрати пакет документів. Для цього можна активно залучати компанію, яка запрошує іноземця на роботу. Юристи компанії можуть отримати вичерпні консультації та практичну допомогу в територіальному підрозділі ДМС України та Міністерстві цифрової трансформації.

Крім того, Мінцифри має можливість офіційно підтримувати таке клопотання про отримання дозволу на імміграцію. Перелік документів та додаткова інформація доступні на офіційній вебсторінці ДМС.

Крок 2. Подання документів на отримання дозволу на імміграцію

Іноземець, що на законних підставах перебуває на території України, особисто звертається із заявою та пакетом документів до територіального підрозділу ДМС за місцем свого проживання.

Іноземець, що перебуває за кордоном, звертається до консульської установи України в країні своєї громадянської належності чи законного проживання.

Крок 3. Перевірка досьє заявника

ДМС відповідно до чинного законодавства проводить перевірку іноземця з метою прийняття рішення про надання чи відмову у наданні дозволу на імміграцію. Як правило, термін розгляду досьє та перевірки забирає близько 3-4 місяців, в окремих, «складних» випадках – до одного року. Дозвіл на імміграцію діє один рік від моменту надання.

Крок 4. Подання документів на отримання посвідки на постійне проживання

Іноземець, який на законних підставах перебуває в Україні та отримав дозвіл на імміграцію, звертається до відповідного територіального підрозділу ДМС із заявою про отримання посвідки на постійне проживання. Розгляд заяви у ДМС не перевищує 15 робочих днів.

Іноземець, який перебуває за кордоном, звертається до відповідної консульської установи України за отриманням візи (у разі необхідності).

Крок 5. Отримання посвідки на постійне проживання

Іноземець особисто з’являється у відповідний територіальний підрозділ ДМС, де після проходження необхідної процедури отримує посвідку на постійне проживання. Процедура забирає менше одного робочого дня.

Крок 6. Реєстрація місця проживання

Після отримання посвідки на постійне проживання іноземець зобов’язаний у 30-ти денний строк зареєструвати місце свого проживання.


Щоб іноземні ІТ-фахівці, які будуть працевлаштовані за імміграційними квотами, дійсно мали високу кваліфікацію, розроблені кваліфікаційні вимоги  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1f_l0SkTacgwe1_shuZgM88-5Bf9fMnGHXt1fTXorfmQ/edit#gid=816007671.


Теги: робота
0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все