Розглянемо, що нового в сфері штучного інтелекту
АІ навчився редагувати «Вікіпедію»
У Массачусетському технологічному університеті (так офіційно називається MIT) навчили алгоритми доповнювати сторінки з «Вікіпедії» актуальною інформацією. Майже.
Структуровані пропозиції з новою інформацією люди будуть як і раніше вводити самостійно, в той час як система сама знайде статті, визначить сторінку і «проапдейтити» текст.
Нове рішення здатне не тільки доповнювати матеріали, а й імітувати тон статті так, щоб нові фрагменти тексту виглядали максимально органічно.
Як відзначають в MIT, технологія дозволить полегшити роботу редакторам, а в майбутньому може стати повністю автономною, доповнюючи інформацію з Мережі самостійно, а не «за вказівкою» людини.
Алгоритми навчилися виявляти рецидивістів
Штучний інтелект ефективніше людини справляється із завданням по прогнозуванню поведінки правопорушників і їх схильності до рецидиву. Такої думки дійшли вчені з Американської асоціації сприяння розвитку науки за підсумками тестів.
Учасникам експерименту пропонувалося визначити, як поведе себе правопорушник в майбутньому, грунтуючись на інформації про його роботу, залежно від тих чи інших речовин, психічне здоров'я, історії правопорушень і так далі. Той же обсяг інформації був «надано» і алгоритмам.
Як з'ясувалося згодом, прогнози людей збулися лише на 60%, в той час як AІ впорався із завданням куди краще, вірно передбачив 89% випадків рецидиву.
Геймерів залучать до навчання бойового АІ
У США досвід геймерів застосують для навчання штучного інтелекту управляти роєм з 250 безпілотних літальних апаратів. Програма фінансується Агентством перспективних оборонних розробок (DARPA) Міноборони США.
Дослідники мають намір зосередитися на гравцях в стратегії StarCraft, Stellaris і Company of Heroes. Команду дослідників цікавить «відгук» гравців на зміни в ігровому середовищы або умов віртуального бою.
Крім безпосередньо спостереження того, що відбуваються на екрані, вчені будуть "знімати" з геймерів дані про активність мозку, рух очей і так далі.
Це не перша ініціатива DARPA стосовно АІ в управлінні літальними апаратами. Нещодавно організація провела перший етап випробувань алгоритмів на віртуальному майданчику в форматі повітряного бою.
Співробітник Google розробив інструмент по «стиранню» людини з відео
Веб-інженер Google Джейсон Мейес опублікував Disappearing People Project - проект, в рамках якого алгоритми в реальному часі «стирають» людину на відеозаписі.
За словами самого Мейеса, його розробка - експеримент, і робота алгоритмів може не бути ідеальною в усіх ситуаціях. Але результати вражають.
АІ-рішення Ericsson заощадить енергію та витрати операторів зв'язку
Компанія Ericsson представила Energy Infrastructure Operations - АІ-рішення для стільникових операторів. Технологія аналізує дані і оптимізує енергоспоживання мережевою інфраструктурою.
«Розумне» рішення скорочує операційні витрати приблизно на 15%, а також на 30% знижує число збоїв, пов'язаних з проблемами з подачею електроенергії.
Energy Infrastructure Operations вже пройшло тестові випробування в мережах операторів, з якими Ericsson співпрацює в Європі, Азії, на Близькому Сході і в Латинській Америці.
Діпфейки допомогли індійському політику «достукатися» до аудиторії
В Індії застосували штучний інтелект в створенні передвиборного звернення місцевого політика. Робота алгоритмів дозволила створити другу версію звернення - на діалекті Хар'янві замість оригінального англійського варіанту.
Технології дозволили синхронізувати рух губ спікера. Таким чином, нова доріжка була ефективно і непомітно інтегрована в відео, що в підсумку дозволило поширювати запис і серед носіїв діалекту.
Як зазначає VICE, діпфейк (а по суті це саме він) подивилися 15 млн осіб, що істотно розширило охоплення ролика і ефективність роботи з різними аудиторіями.
FUN AI
Червона або синя? Це питання з «Матриці» як і раніше розбурхує розум не тільки фанатів культової всесвіту, а й любителів технологій. Саме останні (за допомогою АІ, зрозуміло) засвідчили, як виглядала б життя Нео, зроби він інший вибір.
0 комментариев
Добавить комментарий