Топ-25 геймдев-компаній України: хто увійшов цього року та які показники

  • 31 марта, 09:37
  • 2609
  • 0

Playrix вже вкотре утримує першість, кількість спеціалістів знову скорочується і тільки три компанії розширили свою географію. Про все це свідчить свіжий аналіз українського ринку геймдеву від видання GameDev DOU.

Хто потрапив у топ-25. А хто – ні

  1. Рейтинг заснований на кількості спеціалістів у штаті. Враховувались фахівці, які працюють в Україні, або ж за кордоном, але продовжують сплачувати українські податки.
  2. Оцінювались як українські, так і міжнародні компанії, які мають представництво в Україні. 
  3. До списку увійшли ті, хто розроблює власні продукти — мобільні ігри, AA та AAA-проєкти; аутсорс-студії, геймдев-стартапи IT-компаній. Оминули компанії, що займаються гемблінгом або мають менш як 75 співробітників.

Яка ситуація на ринку геймдеву

Станом на лютий 2024 року у 25 найбільших геймдев-компаніях працює 7 663 спеціалістів. За пів року їхня кількість скоротилася на 1020 людей (або 11,75%), а за рік — на 1411 (майже 15%). У 14 компаній зменшився штат. Причин цьому багато: обережність інвесторів, розділення компаній, сповільнення ринку IT-послуг тощо. 

11 команд за останні пів року стали більше, йдеться майже про 170 фахівців. Найкращі показники у творців S.T.A.L.K.E.R. GSC Game World — плюс 40 співробітників.

Офіси 25 найбільших геймдев-компаній представлені у дев’яти українських містах. В основному — це Київ, у якому розміщуються 17 компаній. Слідом – Львів, Харків, Дніпро. 

Три компанії за цей період розширили свою географію: Kevuru Games відкрила осередок у Варшаві (Польща), RetroStyle Games — в Києві, а N-iX Game & VR Studio — у Бухаресті (Румунія). 

16 компаній мають фахівців, які служать в ЗСУ (ще дві компанії сказали, що не мають працівників у ЗСУ, а інші не відповіли). 14 з 16 зберігають фінансову допомогу працівникам, які воюють.

Рейтинг

До списку не увійшли деякі компанії, які були у минулих роках. Зокрема 4A Games та Gunzilla Games. Проте з’явилися нові, які зросли та подолали мінімальну позначку у 75 співробітників – RetroStyle Games та VG Entertainment. 

Компанія
Кількість співробітників (і на скільки змінилась за рік)
Популярні ігри
Про компанію
Playrix
953 (-318)
Gardenscapes, Fishdom, Fishdom Solitaire, Manor Matters, Homescapes та Township
Розробник безплатних мобільних ігор. Заснована у Вологді (Росія). У 2013 році перенесли штаб-квартиру в Дублін (Ірландія).
Від DOU: компанія досі наймає і релокує розробників з країни-агресорки
Room 8 Group
846 (-121)
Допомагали створювати: Metal: Hellsinger, DEAD SPACE, Angry Birds Reloaded
Має українське коріння. Дає рішення для розробки ігор, зокрема розробку зовнішнього вигляду, концептуальний арт та VFX
Ubisoft
760 (-20)
Far Cry 6, Assassin’s Creed, Prince of Persia: The Lost Crown
Французький видавець відеоігор зі штаб-квартирою в Сен-Манде.
Від DOU: в березні 2022 року оголосили про припинення діяльності в рф
Plarium
754 (-66)
Raid: Shadow Legends, Mech Arena, Vikings: War of Clan, Stormfall: Rise of Balur
Розробник відеоігор, видавець і дочірня компанія австралійського виробника гральних автоматів Aristocrat Leisure. Створює мобільні, настільні та браузерні ігри в різних жанрах.
Від DOU: у червні 2022 ліквідували свою студію в Краснодарі, персонал розпустили або ж перевезли до ізраїльського офісу.
Gameloft
600 (-25)
Asphalt 9: Legends, Dragon Mania Legends, Asphalt 8: Airborne, Gangstar New Orleans
Французький видавець відеоігор у Парижі, заснований у грудні 1999 року співзасновником Ubisoft. Приділяючи особливу увагу ринку мобільних ігор.
Wargaming
442 (+14)
World of Tanks, World of Warships, World of Tanks Blitz, World of Warplanes
Виробник відеоігор зі штаб-квартирою в Нікосії (Кіпр), але заснована у Мінську (Білорусь). Після повномасштабного вторгнення рф в Україну передала свій бізнес ігор у росії та білорусі студії Lesta.
G5 Games
309 (-55)
Hidden City: Adventure, Jewels of Rome: Gems Puzzle, Mahjong Journey: Tile Match
Шведський розробник відеоігор, який виробляє мобільні ігри. Має штаб-квартиру у Стокгольмі (Швеція), але заснований в Росії.
Від DOU: G5 засудили агресію росії, але релокували російських працівників і продовжували з ними співпрацювати
Pingle Game Studio
301 (-122)
Hello Neighbor, TheNightfall
Українська аусорс-компанія, партнер з розробки ігор. Пропонуємо допомогу в портуванні, розробці ігор повного циклу, спільній розробці, художніх та анімаційних послугах, а також тестуванні ігор. Заснована в 2007 році.
Kevuru Games
259 (-91)
Допомагали створювати: Mechachain, Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge, Fortnite Season 10
Українська ігрова компанія заснована у 2011 році. Команда розпочала з аутсорсингу, паралельно займаючись розробкою власних мобільних ігор.
N-iX Game & VR Studio
245 (+5)
Допомагали створювати: The Dark Pictures, Victoria 3, The Dark Pictures Anthology
Підрозділ української ІТ-компанії N-iX, створений у 2012 році. ЗАймається 2D/3D мистецтвом, очищенням анімації та захопленням руху, робить спільну розробку та розробку повного циклу ігор, а також дизайн рішень VR та Metaverse.

Повний список компаній можна переглянути нижче:


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все