З Днем народження! Пошукова система Google відзначає 21 рік святковим Doodle

  • 27 сентября, 11:15
  • 5194
  • 0

Сьогоднішній Doodle на стартовій сторінці пошуковика стилізований під стару фотографію, на якій видно дату - 27 вересня 1998 року.

Малюнок доступний в більшості країн світу, крім Норвегії, Фінляндії, деяких країн Африки та Азії. 

Як нагадали в компанії, 21 рік тому два студента Стенфорда, Сергій Брін і Лоуренс (Ларрі) Пейдж, опублікували статтю про запуск прототипу «масштабної пошукової системи».

«Ми вибрали назву нашої системи, Google, тому що це звичайне написання googol, або 10 в ступені 100, і добре вписується в нашу мету створення дуже масштабних пошукових системи», - написали студенти.

І ось кілька цікавих фактів про пошукову систему Google:

  1. Спочатку вони назвали цю пошукову систему Backrub. Потім вірішили змінити назву, але компанія могла б називатися Googol, якби на чеку не переплутали написання, перетворивши пошуковик в Google.
  2. Система Google народилася, коли Енді Бехтольшайм, один із засновників Sun Microsystems, виписав чек на 100 тисяч доларів. Що і дозволило компанії розвиватись. Це було в серпні 1998 року, але дату народження компанія вибрала іншу. 
  3. Дата, яку компанія Google вибрала свої днем народження, залишається загадкою.

Адже компанія булу заснована 4 вересня 1998 року, а домен google.com зареєстрований 15 вересня 1997 року.

У більшості випадків сама компанія вітала себе з днем народження 27 вересня. За винятком 2005 року, коли святковий doodle був випущений  26 вересня. І в 2004 році - 7 вересня. І в 2003 році - 8 вересня.

  1. Кожну хвилину Google обробляє 2 млн пошукових запитів. Здавалося б, люди вже запитали про все, що їм було невідомо. Проте, 16% запитів, які пошуковик обробляє в день, він бачить вперше. Наприклад: «Як відкрити банку кільок двома ложками і тапком»
  2. Компанія є власником домену googlesucks.com (дослівно - «Google відстій»). Просто щоб ніхто інший не міг його купити. 

Також Google володіє доменами типових помилок: Gooogle.com, Gogle.com, Googlr.com і т. Д. Google також належить 466453.com - ці цифри на клавіатурі телефону відповідають клавішам з буквами google.

Ми вже звикли до тематичних малюнків Google (Doodle) - це своєрідні листівки з нагоди знаменних подій, які з'являються на головній сторінці Google. Першим тематичним малюнком була «Палаюча людина», емблема фестивалю, який проходить в пустелі Блек-Рок, в штаті Невада (США). Засновники Google Ларрі Пейдж і Сергій Брін, які поїхали на фестиваль, таким чином повідомили про свою тимчасову відсутність.


Теги: Google
0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все